Wpis z mikrobloga

Parę osób rok temu naśmiewało się z mojego zakupu Fabii 1.0 MPI 60 KM. Czy wybór był nietrafiony? Cóż, brakuje np. 6-go biegu. Ale ogólnie jestem zadowolony. A szczególnie pod dystrybutorem. W ciągu 12.5 miesiąca przejechane 39 tys. km.

Ostatnio trasa stacja benzynowa okolice Koblencji - okolice polskiej granicy i jechałem specjalnie wolniej (o parę km/h wolniej niż zwykle), po jeździe torowej, a chciałem jeszcze na tym samym oleju dojechać do Polski, a nie wymieniać u Niemca. Prędkość na tempomacie 110-116 km/h (większość czasu prawy pas 110 i momentami lewy pas 115-116). Jazda w 4 osoby i pół-pełny bagażnik (kombi). Trasa 772 km od pełnego tankowania do pełnego tankowania. Spaliło: 0.1 L Pb i 47,4 L lpg, czyli średnio 6,14 L lpg / 100 km.

#samochody #motoryzacja #spalanie #lpg #skoda #vw #vag #chwalesie
  • 235
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz

Nie katuję, bo trzymam auto daleko od czerwonego pola i w obrębie maksymalnego momentu obrotowego (3000 - 4300 obr., a że na gazie to dodatkowo staram się nie przekraczać 4000 obr.).


Czyli jezdzisz jak 90% ludzi na drodze, ale ty dbasz a reszta nie dba, dlatego reszta się psuje, a twoja skoda nie?
A średnia 4000 obrotów dla 1.0 skończy się przebiegiem 600000? Gdzie takie bajki piszą? Tyle to 1.9 tdi
  • Odpowiedz
Spaliło: 0.1 L Pb i 47,4 L lpg, czyli średnio 6,14 L lpg / 100 km.


@Adamfabiarz: przy tej prędkości to i mój już powoli starawy wolnossak 1.8 tyle pali, ale chociaż jest te 140 koni i można przyśpieszać i normalnie wyprzedzać.
  • Odpowiedz
  • 0
@SPACE_MARINE: Silnik i olej projektowany jest na pracę w 100 stopniach Celsjusza +/- 10.

No sorry ale do 1.9 tdi nie porównuję się. Mówię o zrobieniu bezproblemowy pół miliona. W przypadku 1.9 tdi mówiłbym o zrobieniu 1.25 miliona.

Co do reszty ludzi, dużo ludzi robi np. interwały olejowe wg zaleceń książeczki, zwłaszcza na leasingach, którzy nie zamierzają aut wykupowywać - i robią jedną wymianę oleju co 30 000 km lub 2
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz dopóki nie napisałeś że głównie jeździsz tym poza miastem to uwierzyłem w tego baita XD Ale sorki, nie da się być tak głupim, przecież zanim doszłoby do zakupu, to spotkał byś milion osób które by Ci powiedziały, że benzyny nie kupuje się w trasy. Jeszcze ten plan na zrobienie tym 500k km XD
  • Odpowiedz
  • 0
@dzikiwonsz21: Za co miałem kupić diesla? Zakup diesla to musisz mieć minimum 100 tysięcy. Mój budżet to był 60 tys. Poza tym dochodzą też większe koszty spalania średnio o około 20% względem lpg, a teraz licząc z adblue to bardziej o 25%. Może kiedyś nie będę patrzeć aż tak bardzo za ile zalewam - ale rok temu kupiłem auto z myślą, by przejeżdżać 100 km za max 20 zł na trasie
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: może mało pali ale za to do setki rozpędza się 10min a na skrzyżowaniach stoisz 15min żeby móc się włączyć do ruchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@feber: Na szczęście nie zależy mi szczególnie na rozpędzaniu. Najczęstszy mój model jazdy to rozpędzenie po czym 2-3h równomiernej jazdy. Potem albo dotarcie do celu, albo krótka przerwa, znów rozpędzenie i kolejne 2-3h równomiernej jazdy, itd.
A w mieście kompletnie nie muszę być pierwszy spod świateł, by po chwili być dziesiątym ... na kolejnych światłach. Zresztą dzięki temu, że myślę, przewiduję, obserwuję, a także korzystam z użyteczności sygnalizatorowych liczników czasów, a
  • Odpowiedz
  • 0
@dzikiwonsz21: Ja sobie kazałem. To było założenie nr 1 - auto prosto z fabryki. Jak odbierałem z salonu myślałem, że będzie miało 0.0 km. Miało 6 km... No ale rozumiem, że gdzieś z fabryki trzeba dojechać na plac zbiorczy itp.
  • Odpowiedz
  • 0
@duzeelobenc: Wcześniej moje używane auta to: BMW E30 (ja miałem 20 lat i to auto miało 20 lat...), potem Fiat Cinquecento, VW Lupo (najmniej awaryjny - sprzedałem bo używałem w Anglii i kierownica po prawej stronie), Peugeot 206, VW Golf IV.
  • Odpowiedz
Nie zapominajmy o tym, że wersja 75 konna silnika 1.0 tsi powstała dla tych, którzy mają w sobie wyjątkową żyłkę sportowca.
Skrót MPI w 60 konnej wersji oznacza Motorsport Power Impulse.
A swoją drogą to rozbawiłeś mnie tym wpisem.
Pawci0o - Nie zapominajmy o tym, że wersja 75 konna silnika 1.0 tsi powstała dla tych...
  • Odpowiedz