Wpis z mikrobloga

Parę osób rok temu naśmiewało się z mojego zakupu Fabii 1.0 MPI 60 KM. Czy wybór był nietrafiony? Cóż, brakuje np. 6-go biegu. Ale ogólnie jestem zadowolony. A szczególnie pod dystrybutorem. W ciągu 12.5 miesiąca przejechane 39 tys. km.

Ostatnio trasa stacja benzynowa okolice Koblencji - okolice polskiej granicy i jechałem specjalnie wolniej (o parę km/h wolniej niż zwykle), po jeździe torowej, a chciałem jeszcze na tym samym oleju dojechać do Polski, a nie wymieniać u Niemca. Prędkość na tempomacie 110-116 km/h (większość czasu prawy pas 110 i momentami lewy pas 115-116). Jazda w 4 osoby i pół-pełny bagażnik (kombi). Trasa 772 km od pełnego tankowania do pełnego tankowania. Spaliło: 0.1 L Pb i 47,4 L lpg, czyli średnio 6,14 L lpg / 100 km.

#samochody #motoryzacja #spalanie #lpg #skoda #vw #vag #chwalesie
  • 235
  • Odpowiedz
@danie_blyskawiczne policjanci. XD

Możesz mi proszę znaleźć w ustawie rozróżnienie pasów na pas do jazdy i pas do wyprzedzania? Będę wdzięczny.

BTW, my cały czas rozmawiamy o wyprzedzaniu, a nie o jechaniu sobie lewym pasem bo tak fajnie jest czy coś.

Wyprzedzanie z prędkością mniejsza niż limit nie jest i nigdy nie będzie utrudnianiem ruchu.
  • Odpowiedz
@Philosohero:

Miasto to może 7.5% moich przebiegów + kolejne 2.5% jazda typowo podmiejska = teren aglomeracyjny do 10%. Reszta trasa.


Akurat autobusy wyprzedzam bez problemu, one jadą max 100. Ja zwykle jeźdżę pod 120. Mój budżet jaki miałem na nowe auto to było 60k zł. Za taką cenę kupiłbym zupełnego golasa MPI. Ale jeszcze dodałem różne niezbędne z mojego punktu widzenia dodatki i wyszło finalnie 67.5 tys. Wybór TSI to byłoby
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz mordo mogłeś sobie kupić 20-letniego golfa IV z klimatyzacją i tempomatem, nie ma jakiegoś zakazu. Nawet fotele można kupić wygodne.
Ty wśród zalet nowego auta wymieniłeś szyby elektryczne z przodu, klimę i ustawianie wysokości foteli xd to musi być bait
  • Odpowiedz
Sam kiedyś latałem Sprinterem z jakimś śmiesznym wolnossącym dieslem 2.3. Zmieniłem wtedy spojrzenie na drogę i prędkości. Aaa i było okej, normalnie mogłem towary rozwozić i wcale nie zajmowało mi to dużo więcej czasu.


@rurek49: jest ogromna różnica między dieslem 2.3 nawet 80 konnym, a benzyną 1.0 60 konną, w dieslu masz taki moment (i to od samego dołu), że możesz z samego sprzęgła ruszać i da się przy tym jeszcze
  • Odpowiedz
Trasa 772 km od pełnego tankowania do pełnego tankowania.


@Adamfabiarz: Jeśli trafię do piekła to będzie ono tak wyglądać... Dalekie trasy w miejskim gówienku z 1.0 pod maską.

Zrobiłem ostatnio 150 kilometrów fiestą z dieslem 1.4 68 KM i mnie mało co ch*j nie strzelił... Mimo że w miarę świeże auto to sto razy lepiej wracało mi się gruzem z 1.8T pod maską.
  • Odpowiedz
@Wredna_pomarancza

@Krupier: potem poczytam, zarobiona jestem mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)


To idealnie do wieczornego chillu. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Koniecznie zawołaj. ( )

Polecam też mój wątek o wyprzedzaniu rowerzystów, dzieje się. Właśnie się dowiedziałem, że jazda rowerem 70 cm od krawędzi jezdni to łamanie przepisów, a wyprzedzenie rowerzystów o długości 5 m trwa dłużej niż tych
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz XDDD

Chcesz jezdzić autem takim autem bo sieboisz remontu silnika dlatego kupiłeś fabie za 70 koła, bo bałeś się remontu za 10 tysięcy, w jakimkolwiek samochodzie, bo z niskim przebiegiem ailuto kupisz juz za 15k.

No, najostrzejsza kredką w piórniku to na bank nie jesteś.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz Po części rozumiem to myślenie, że nowe auto z salonu = nie będzie się pieprzyć bo samochód u mechanika to nie tylko pieniądze u niego wydane, ale też czas, którego nie kupisz. Z drugiej strony kupiłeś auto z silnikiem 1.0, który ma 4000 obrotów przy 120(?) i jeszcze lpg władowałeś z zamiarem jazdy tym autem 400-500k km. Miras to jebnie
  • Odpowiedz