Wpis z mikrobloga

#wybory #pytanie
W trakcie październikowych wyborów będę na wyjeździe służbowym na drugim końcu świata bez łatwej możliwości udania się do ambasady aby zagłosować (będę 1300km od ambasady). Czy istnieje jakikolwiek inny sposób abym mógł zagłosować w tych wyborach? Przeszukałem internety, ale nie kwalifikuje się do głosowania korespondencyjnego ani przez pełnomocnika, a innego sposobu chyba nie widzę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wylatuje z Polski 5.10.2019
  • 6
@IEatBread no szkoda, szczególnie, że to będą pierwsze wybory w których nie zagłosuje a już >30 na karku

@Zamaloczasunalogin to na kogo chce zagłosować to nie Twój interes. Bardzo daleko mi do PiSu, ale powiedz mi po co piszesz taki komentarz pod moim pytaniem? Co chciałeś tym osiągnąć? Każdy ma prawo do głosowania czy chce na PiS, czy na kogokolwiek innego. Ten portal schodzi na psy właśnie przez takich użytkowników jak ty,
@Kovu: Kiedyś można było głosować korespondencyjnie będąc za granicą ale zlikwidowali :|

Weź zaświadczenie o prawie do głosowania ze swojej gminy. Może jakimś cudem polski statek z powołana komisja akurat zacumuje w twoim mieście czy coś xD
@Dpdp o tym nie pomyślałem... nie głupie w sumie, będę blisko dużego portu więc może jakimś cudem się uda xD Pozostaje mi tylko sprawdzenie na których statkach będzie powołana komisja i czy przypadkiem nie będzie jakiegoś w okolicy
@Kovu: Ostatnio chyba że 3 na świecie było ale powodzenia!
A może jednak trafisz bliżej ambasady. MSZ chyba też czasami powołuje komisje poza ambasadami/konsulatami więc obserwuj ich strony.