•  

Chiński import z podziałem na produkty

O gigantycznym Chińskim eksporcie napisano wiele, ale poniżej ranking importowanych produktów na którego czele znajdują się układy scalone, których wielkość importu przewyższa ropę naftową (!). Najciekawsze jest jednak to, że jednocześnie ponad 40% chińskiego eksportu stanowią szeroko ujęte urządzenia elektroniczne, w tym głównie smartfony i komputery, a one potrzebują ... układów scalonych.

Dlaczego Chiny mające tak olbrzymie sukcesy eksportowe w każdej branży nie potrafiły stworzyć dużego przemysłu półprzewodnikowego i zmuszone są importować prawie 75% swoich potrzeb w tym zakresie? Tutaj znalezisko pokazujące przyczyny tej sytuacji i skalę problemu w związku z wojną handlową

Poniżej ranking chińskiego importu za 2018 rok

Obserwuj #infog - ciekawe infografiki, wykresy, mapy (gospodarka, społeczeństwo, technologia, przyroda)

#ciekawostki #chiny #smartfon #huawei #gospodarka #finanse #biznes #technologia #elektronika

źródło: china import.png

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Kraj z dykty, mchu i tektury. Muszę być dziś rano w Warszawie. Lecę w delegacje i mam do złapania samolot Wybieram PKP bo z Krakowa tanio i szybko. Mam do wyboru dwie opcje. 6:26 LAJKONIK z Przemyśla albo 6:32 CHOPIN z czeskiej Pragi. Obydwa kończą bieg w Warszawie. Wybieram LAJKONIKA bo jest w Warszawie 20 minut wcześniej poza tym szansa że na trasie z Przemyśla złapie opóźnienie jest mniejsza niż dla CHOPINA, który jedzie z Czech. Taki chuj. LAJKONIK 36 minut spóźnienia i wciąż rośnie. Zgadnijcie kto siedzi w CHOPINIE po na szybko ogarnął nowy bilet i wypisuje reklamację żeby mu złodzieje oddali za LAJKONIKA. No ja. Dajcie że dwa plusy żebym zdążył na samolot. #polska #zalesie pokaż całość

odpowiedzi (137)

• odpowiedzi (16)

Mirki, mam na #rozdajo 5 sztuk bokserek Lonsdale z flagą (:
    Majtki oczywiście nieużywane. Całkowicie nietrafiony prezent - za małe. Na zdjęciu jest miara.

Losowanie przez jakiś random, wysyłka na koszt wygrywającego +-10zł paczkomat InPost.
    Zasady znacie, plusowanie do godziny 20:00.

odpowiedzi (24)

Advertisement