Wpis z mikrobloga

@MolestaEwnement: gościu, mam z tym do czynienia na co dzień, znam przepisy dotyczące pentestów i wiem co mi wolno a czego nie

wiem też, że nikt nie ma prawa nazywać mnie przestępcą jeśli nie jestem skazany prawomocnym wyrokiem, a wspomniane w komentarzu do posta FB Z3S nękanie i rozpowszechnianie wizerunku jest ścigane z oskarżenia prywatnego, z tego co wiem @Misterius nie ma żadnego prawomocnego wyroku na koncie

także dla mnie to
oczywiście że jestem o ile nie wyrządzam szkód i robię to w celu poprawy bezpieczeństwa


@login-jest-zajety: Tyle że nie jest to w celu "poprawy bezpieczeństwa", więc takie tłumaczenie z dupy. To jest akurat czyste i ładne łamanie Art. 267 KK ( §1 i §4), a ponieważ jest to zrobione w ramach filmiku rozrywkowego na YT to nie działa tutaj Art 269c, za to jeżeli monetyzacja jest włączona to działa Art.112 p.5
@poprostumort: no i właśnie tutaj używając art 269c i 269b p. 1a możemy się przepychać w razie oskarżenia prywatnego

myślę natomiast że nazwanie kogoś publicznie, na poczytnym fanpage przestępcą jeżeli nim nie jest to zniesławienie i ta kwestia jest dużo mniej dyskusyjna
myślę natomiast że nazwanie kogoś publicznie, na poczytnym fanpage przestępcą jeżeli nim nie jest to zniesławienie i ta kwestia jest dużo mniej dyskusyjna


@login-jest-zajety: Tylko że w momencie kiedy ktoś ewidentnie złamał prawo (a tutaj do tego doszło) to problemem może być w ogóle wygranie takiej sprawy - zwłaszcza że tyczy się ona anonimowego konta nam YT, więc warunkiem byłoby uznanie takiego anonimowego konta za osobę prawną przez sąd. Życzyłbym powodzenia,
@MolestaEwnement: nie nastąpiło włamanie ani przełamanie zabezpieczeń, kamery są ogólnodostępne w internecie, można ich setki znaleźć chociażby na shodan.io - ogólnodostępna, publiczna wyszukiwarka

@poprostumort:

Życzyłbym powodzenia, bo to jedna z takich spraw gdzie dowolny prawnik uśmiechnie się na myśl o wakacjach które sobie zafunduje za pieniądze ze sprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to jest inna kwestia, zwracam uwagę na to, że będąc poczytną stroną o bezpieczeństwie
@MolestaEwnement: Mea culpa, tak to jest jak się bierze za poważniejsze tematy koło północy. Ale to tym gorsza wiadomość dla OPa bo oznacza że trzebaby przekonać sąd że przez nazwanie anonimowego kanały na YT przestępcą, doszło do zniesławienia Jana Kowalskiego prowadzącego ten kanał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jak osoba prawna jak to osoba fizyczna? kojarzę przynajmniej dwie sprawy gdzie nie było problemu z ustaleniem właściciela konta i