Wpis z mikrobloga

Jedną z rozrywek starszych ludzi w Qingdao są skoki z molo do morza. Widziałem co najmniej kilkanaście osób (głównie mężczyzn, ale była też chyba jedna kobieta), na oko w wieku 65-70 lat, skaczących różnymi stylami do wody.
W około masa osób oglądających i nagrywających skoczków.

#chiny #mojezdjecie #jemprzeciez <- mój tag o Azji
Pobierz kotbehemoth - Jedną z rozrywek starszych ludzi w Qingdao są skoki z molo do morza. Wi...
źródło: comment_qa9X3ZXqyf5t85TA0RTom0fZvlRoYfGp.jpg
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kotbehemoth: Moja mama też w wieku 73 lat trawę kosi, ale jakbyśmy spojrzeli na całość populacji to wydaje mi się że Azjaci są bardziej długowieczni niż my.Te ich ćwiczenia Tai Chi w parkach i w ogóle.Wybieram się jesienią do Chin i między innymi będę chciał takie rzeczy obserwować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dreampilot złudzenie. W zestawieniu z Chinami statystyka jest na korzyść Polski (średnia długość życia). Tyle, że w Polsce emeryci często gniją w domu przed TV. W Chinach dużo osób spędza czas na wolnym powietrzu - grają w gry, uprawiają tai chi czy też tańczą na placach czy nawet chodnikach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kotbehemoth: Aż takim ekspertem w sprawach chińskich jak kolega nie jestem ale wydaje mi się iż oni mają bardzo pro-zdrowotnie nastawioną tradycyjną kulturę więc kiedy w pełni dołączą do grona państw rozwiniętych mogą dorównać np. Japonii gdzie jest największa liczba stulatków na świecie .