Wpis z mikrobloga

Smak 10/10 ale konsystencja sprawia że siwieję za każdym razem jak próbuje je wyjąć z pojemnika.
Niestety zamarzały bardzo długo więc w krytycznym momencie, kiedy najbardziej wymagały napowietrzania i rozbijania kryształków lodu już spałam XD
Liczę więc na to, że kolejna próba już będzie idealna (pierwsza niejadalna bo zamieniłam cukier w tradycyjnym przepisie na erytrol 1:1, to było przepaskudne w smaku). Polecam wielbicielom mleczno śmietankowych smaków. A ze świeżymi malinami są najlepszym deserem minionego lata :D

Śmietankowe lody z mascarpone

5 żółtek
250ml śmietanki 36%
250G mascarpone
2-3 łyżki erytrolu

Śmietankę zagotować, w międzyczasie utrzeć żółtka z erytrolem na kogel-mogel, powoli wlewać gorącą śmietankę, ciągle miksując, dodać mascarpone i zmiksować na jednolitą masę.
Przelać z powrotem do garnka i podgrzewać ciągle mieszając, aż lekko zgęstnieje (około 5 minut).
Schłodzić i przelać do maszyny do lodów albo pojemnika i włożyć do zamrażalnika. Co pół godziny - godzinę dokładnie wymieszać.
MAKRO: 2160kcal 29B 218T 21W

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw #mirkoprzepisy
Pobierz
źródło: comment_kGdrbcAzkvLlUMDzgyrpatgM5yQ39ZGz.jpg
  • 8
@chixi: super przepis, podoba mi sie pomysl lodow na mascarpone. W jakiej propocji wymienic erytrol na cukier? Nie, to nie podpucha ani nic, widze tag keto. Po prostu ja jem cukier i chcialbym zrobic takie lody a metoda prob i bledow nie wiem czy sie uda za pierwszym razem :P
@Hertha: takie coś na necie jest

Dla uzyskania słodkości wynikającej ze spożycia jednej łyżeczki stołowej cukru (4-5g) konieczne jest spożycie półtora łyżeczki tj. 7-7,5g erytrolu.