Wpis z mikrobloga

@pablo397 nie wychodzisz, tylko najpewniej jesteś gburem, albo to akceptujesz i ci nie przeszkadza, albo jak nie chcesz nim być to musisz próbować wbrew sobie wchodzić w interakcje z ludźmi.
Jak byłem młodszy to też wydawało mi się, że jestem wyjątkowy, że ludzie nie rozumieją i że to w jakiś sposób daje mi prawo, że mogę wszystkich zlewać a oni nie mogą o to być na mnie źli, bo ja taki już
@pablo397 ja tam nie rozumiem ludzi, którzy lubią tracić czas na to zbędne #!$%@? z którego nic nie wynika.
Stary znajomy i "no trzeba by się kiedyś spotkać" #!$%@? tam, siódmy rok z rzędu to mówisz dzbanie. Znajomi z liceum z którymi się nie utrzymuje kontaktu " a gdzie pracujesz, a po ślubie, a dzieci? A bo u mnie..." - jakby mnie to obchodziło to pewnie utrzymywalibyśmy kontakt, jeśli nie utrzymujemy to
@rmweb

Gdybyś przeczytał książkę "Mosty zamiast murów. Podręcznik komunikacji interpersonalnej", to wiedziałbyś, że żeby dawać komuś rady i przy okazji nie brzmieć protekcjonalnie, to należy odnosić się do czynności, a nie do osoby. Tym, co napisałeś, zasugerowałeś, że OP JEST CHAMSKI, czyli, że chamskość jest jego immanentną cechą


W przeciwieństwie do Ciebie, ja nigdzie nie zasugerowałem jaki jest op, za to ty tanimi sztuczkami próbujesz zasugerować u mnie brak wiedzy, jednocześnie zaznaczając
@rmweb nie wiem w jaki sposób łączysz bycie zamyślonym z byciem chamskim w tym co napisałem. Na dodatek sam nie stosujesz się do tego co piszesz, mówiąc:

żeby dawać komuś rady i przy okazji nie brzmieć protekcjonalnie, to należy odnosić się do czynności, a nie do osoby.

I jednocześnie odnosząc się do mojej osoby protekcjonalnie. Nie wiem również, skąd u Ciebie taką zawziętość i agresja w stosunku do tego co napisałem, ani
@rmweb

ale to że (KIEDY) jesteś ZAMYŚLONY i ROZWIĄZUJESZ sobie WZORY W GŁOWIE nie znaczy (IMPLIKACJA), że zachowując się chamsko (ZACHOWUJESZ SIĘ CHAMSKO), wcale chamski nie jesteś (nie myśl sobie, że nie jesteś chamski)


To co napisałem dość jasno mówi, że jeśli zachowujesz się chamsko, to zamyślenie cię nie usprawiedliwia.

Możesz to interpretować, że w jakiś sposób samo zamyślenie nazwałem chamstwem, nie zabronię Ci. ¯_(ツ)_/¯
@rmweb dobra teraz załapałem. Faktycznie można to rozumieć w ten sposób, być może użyłem zbyt dużego skrótu myślowego, ale to jest tylko odpowiedź we wpisie na wykopie, a nie referat traktujący o introwertyzmie i jego odbiorze w społeczeństwie. Starałem się przekazać swoją myśl możliwie krótko i prosto. Wydaje mi się, że jednak większość ludzi zalapie sedno mojego wpisu.