Wpis z mikrobloga

Super porada dla wszystkich #rozowepaski z macicą i sprawnymi jajnikami. Niezależnie od tego czy sypiacie z mężczyznami, kobietami czy z nikim w ogóle.

Jak będziecie za granicą gdziekolwiek w UE (oprócz Węgier) kupcie sobie 'tabletkę po' albo przy następnej wizycie u ginekologa poproście o receptę na nią. Teraz możecie sobie myśleć, że escapelle czy ellaone jest dla nieodpowiedzialnych małolat i rozwiązłych kobiet bez wyobraźni. Ale jak już znajdziecie się w sytuacji, która może zdarzyć się absolutnie każdemu, nawet 'poważnym ludziom' (zapomnienie o tabletcie, zsunięta czy pęknięta prezerwatywa) to naprawdę nie będziecie chciały w stresie szukać ginekologa na teraz, a potem apteki z pracownikami, którzy nie są fanatykami religijnymi. Oszczędźcie sobie tego stresu w przyszłości i miejcie taką tabletkę w domu. Zazwyczaj jest ona ważna przez 3-4 lata.

Część z was mogła sobie teraz pomyśleć 'A po co mi to i tak nie uprawiam seksu'. 'Mój partner miał wazektomię'. 'Jestem lesbijką'. Nikomu tego nie życzę, ale gwałty niestety też się zdarzają.

To dotyczy wszystkich: taka tabletka może się przydać waszej koleżance. A może kuzynce albo mamie. Miejcie w domu tabletkę po, aby oszczędzić stresu sobie czy waszym koleżankom.


#bekazkatoli którzy w imię swojej chorej ideologii utrudniają kobietom dostęp do tabletek,które jeśli są potrzebane, to na TERAZ
#bekazpisu który przywrócił wymaganie recepty przy zakupie antykoncepcji awaryjnej. PO zniosło takie wymaganie i przez ponad rok Polki mogły kupować Escapelle i EllaOne bez recepty jedynie z ograniczeniem wiekowym (15 lat)

#neuropa #seks #feminizm #protip
  • 154
@Sspermenkaa:

przecież w pl też każdy to wypisuję z palcem w dupie xD po #!$%@? tam brać


pod warunkiem, że mieszkasz w dużym mieście w Polsce A, a i tam zdarzają się lekarze-fanatycy religijni. Poza tym w przypadku antykoncepcji awaryjnej liczy się każda godzina, a pęknięta gumka może zdarzyć się w długi weekend czy jakąkolwiek inną okazję kiedy znalezienie lekarza na teraz i apteki bez sumienia może być utrudnione.

@krulwypoku_IgB6:
zą i nigdy nie będą dotyczyły. opowiedz mi coś jeszcze o antykoncepcji i o tym co kobiety powinny robić, chętnie posłucham opinii eksperta


@Soojin21: Skąd wiesz, może jestem kobietą... albo chcę być kobietą i chcę być traktowany jak każda inna kobieta. Nie powinnaś mi mówić co mnie dotyczy a co nie bo to dyskryminacja. To nie moja wina że nie mam macicy ale prawo do rodzenia dzieci mam takie samo jak
@krulwypoku_IgB6: Co za dzban xD na pewno jak kobieta z jakichkolwiek względów nie jest gotowa na dziecko, to ojciec dziecka jest XD prędzej #!$%@? w podskokach a laska zostaje z bieganiem po aptekach albo dzieciakiem sama. Chyba, że sugerujesz, że psychoprawaki i katole równające tabletkę po do aborcji i eutanazji XDDD rypią się z kimkolwiek i będą bronić swych poczętych zygot przed niegodnymi nierządnicami, w które przypadkowo wkładali #!$%@?.
@krulwypoku_IgB6:

Jakby weszła na pole minowe z głupoty i mina urwałaby jej nogę


według twojej logiki w takiej sytuacji nikt nie powinien mieć prawa udzielić jej pomocy, a ona musiałaby 'ponieść konsekwencje' i... umrzeć? być kaleką do końca życia?

na świecie cała masa kobiet i mężczyzn którzy chcą rodzić dzieci a nie mogą


jak mi przykro, już robię za inkubator i będę rodzić im bombelki xDD

ona robi to bez zastanowienia