Wpis z mikrobloga

@Dajkoo: nie.

52% UK: chcemy wyjść z EU bo cenimy sobie absolutną suwerenność naszego kraju i mórz. W dodatku, mając własne problemy jak kryzys mieszkaniowy, biedną północ czy przeładowaną opiekę zdrowotną, nie chcemy łożyć ogromnych pieniędzy na rozwój gównokrajów jak Polska czy Rumunia, które w nagrodę #!$%@?ą nam kraj swoją patologią.

48% UK: czujemy się Europejczykami, chcemy zostać w Unii by móc swobodnie podróżować i pracować w krajach EU, uważamy integrację
@Choir Nie. Anglia dostała dwie opcje: norweską albo turecką. Norweska czyli brak ceł, granic, przyjmowanie prawa UE hurtem i płacenie quasi składek na UE wyższych niż do tej pory bo bez rabatu. Opcja turecka to cła (niskie), granice, niskie składki na UE. Problem jest taki że Anglia nie potrafi się zdecydować i UE poszła już na zbyt duże ustępstwa zgadzając się na ich propozycję aby Irlandia północna miała umowę norweską a reszta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Choir: polecam obejrzeć "brexit" na HBO. Nie wiem ile w tym prawdy ale ciekawie pokazane kto tak naprawdę stoi za brexitem i kto to finansuje. Naprawdę zmieni spostrzezenie. No i ja jestem w UK i porównując tutejsz media i polskie mam całkowicie inne zdanie na temat brexitu.
@Kozajsza: tyle że obecny premier nie chce przedłużyć terminu brexitu. Wczoraj powiedział że do brexitu dojdzie 1 listopada czy z umową czy bez,
@pitersi: wróć jak już nauczysz się odróżniać Anglię od UK

@Sadko: nie wiem jak polskie media przedstawiają brexit, bo w tym kraju nie mieszkam, ale po tym co ludzie na tym portalu wypisują to zakładam, że są to jakieś stronnicze głupoty. A co do większości brytyjskich mediów, to od 2 lat jedynie histeryzują i dzielą społeczeństwo. Jak czytam już któryś raz the independent pieprzące, że po Brexicie nie będzie jedzenia,
@Choir specjalnie piszę Anglię. Anglia chce no deal wbrew innym częściom UK. Szkocja chce zostać w UE i nawet przecież ostatnio liderka konserwatystów ze Szkocji zrezygnowała z stanowiska ponieważ bojo forsuje no deal. Podobne są głosy z Irlandii północnej. Mam nadzieję że UK szybko się rozpadnie. Czy Walia + Anglia to już UK, czy może wtedy to już tylko small kingdom?

Twoje rozumowanie jest równoważne temu że jak Niemcy coś przegłosują na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Choir: generalnie to o wielu rzeczach które tu mówią w polskich mediach się nie dowiesz. Z tego co widzę to ten cały brexit to jedna wielka farsa sponsorowana przez Amerykanów którzy chcą na tym zrobić niezły interes.
@pitersi:w Szkocji dotychczas temat odłączenia się od UK był czasem gdzieś tam poruszony ale delikatnie, od czasu kiedy pojawił się Johnson mówią o tym praktycznie codziennie i jeżeli dojdzie do brexitu w formie
@Sadko Amerykanie już zrobili na tym dobry interes. Najlepszy jest jednak deal który proponują UK - deal Kanada. Czyli staniecie się naszym wasalem. Będziecie przyjmowali hurtem nasze prawo i nie będziecie mieć prawa głosu jak będzie ono wyglądać.
@Kozajsza: Ja bym wolal zeby jednak ten Brexit sie juz odbyl albo zostal odwolany.
Mamy w projekcie IT sporo funkcjonalnosci zamrozonej na dzien Brexitu - odkladanie tego w czasie wymaga sporo utrzymania i generuje kosmiczny koszt. Lepiej juz by to wdrozyc albo odwolac i usunac.

Co ciekawe sporo firm ubezpieczeniowych i finansowych nie czeka na brexit i juz dawno przenioslo obsluge krajow europejski do np. Portugalii - np. obsluga kart platniczych
@Choir specjalnie piszę Anglię. Anglia chce no deal wbrew innym częściom UK.


@pitersi: nie Anglia tylko część jej obywateli. Szczerze mówiąc to nie znam tam nikogo, kto by popierał brexit - ale może mam przekrój przez niewłaściwą część społeczeństwa ¯\_(ツ)_/¯
no przepraszam bardzo, ale co w tym złego? Normalny rząd tak się powinien zachować i próbować ugrać jak najwięcej. Rozwiązanie ma pasować Brytyjczykom, a nie Polakom czy Niemcom xD


@ortofosforan: Jeżeli to dotyczy Niemiec, Polski, Francji i całej wspólnoty to ma im także pasować. Jak nie to UK odchodzi z niczym. Unia ma pozycję silniejszego. Może przy okazji Unia zagarnie sobie Szkocję i Irlandię Północną. xD