Wpis z mikrobloga

#pytanie #apple #allegro #oszustwo #kiciochpyta #pomoc
Wykopki pomożecie?
Zakupiłem w grudniu 2018r. nowy, oryginalny telefon firmy Apple na aukcji internetowej Allegro. Po dwóch miesiącach padła bateria w telefonie, zwróciłem się z pytaniem do sprzedającego czy bateria podlega gwarancji. Okazało się, że bateria nie podlega gwarancji, a oferta na wymianę baterii przez sprzedającego mnie nie zaciekawiła (bez udzielenia gwarancji na wymianę)
Postanowiłem zapytać w innych serwisach o cenę usługi wymiany baterii.
I tu wyszło, że zostałem oszukany!!

Dowiedziałem, się że w telefonie były wymienione podzespoły takie jak bateria, wyświetlacz, kamera przód - tył
Dodam, że telefon zgodnie z aukcją miał być całkowicie nowy.
Mailowałem ze sprzedawcą w tej sprawie, odesłałem im telefon w ramach reklamacji po czym odesłano mi go, nie uwzględniając reklamacji.

Mireczki, pomóżcie co mam teraz zrobić?
  • 14
@maguk: Mówisz, że kupiłeś "powystawowy" telefon z chin.. ymm to znaczy z allegro za kilkaset złotych taniej niż kosztuje normalnie i dziwisz się, że to jednak nie była taka okazja jak się na początku wydawało?

Przecież wszędzie gdzie zapytasz wszyscy ci napiszą, że to nie są powystawowe telefony tylko właśnie składaki od chińczyka sprzedawane przez naszych januszy jako powystawowe kilkaset złotych taniej niż powinien kosztować taki telefon. Czasem sprzedają taniej niż
@suqmadiq2ama: Przepychanka ze sprzedającym trwa ponad miesiąc, wcześniej jakoś ładowałem telefon co chwila i żyłem dalej, w końcu żona się wkurzyła, że nie można sie ze mną skontaktować bo bateria siada po 2 godzinach więc spiąłem dupę i napisałem czy wymienią mi baterię i wtedy zaczął się cyrk.
@maguk: Już bym wolał kupić iPhone’a u ruska na targu niż na Allegro u kogokolwiek xD Teraz to możesz sobie napluć w brodę i zmądrzeć na przyszłość.
Albo bujać się po sądach, i pewnie tylko stracić hajs i czas, bo oszust ma na bank jakieś kruczki prawne przygotowane.