Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, mam neta radiowego, mam antenę na dachu z tego idzie kabel do routera i z rutera idzie WIFI. Tylko nie mam dostępu do router nie podadzą mi danych do logowania co mnie strasznie #!$%@?... Czy mogę podpiąć swój router np: tp LINK i net będzie? Czy jednak muszę na nim wpisać jakieś dane do logowania. czy wystarczy jak podepnę kabel z anteny i ustawię router i tyle.

#internet #pytanie #pytaniedoeksperta #siecikomputerowe #sieci #router
  • 24
@patoologiaa: Jeśli na dachu masz jakieś np. Ubiquiti, a nie samą antenę (można to rozpoznać chociażby po tym, że do routera schodzi nie kabel atenowy, a skrętka sieciowa), to zmieniając router na swój powinno zadziałać. Internet ten router dostanie wtedy od urządzenia na dachu, powinno samo wstać, jeśli DHCP jest włączone.
@patoologiaa: W takim razie spróbuj na żywca wpiąć inny router w miejsce obecnego, jeśli nie dostanie adresu IP przez DHCP, to musisz wyniuchać jaki ten adres jest: podczas podłączenia do obecnego routera wpisz w wierszu poleceń "ipconfig" i zobacz jaki jest adres bramy domyślnej (gateway). Ewentualna opcja jeszcze do filtracja po adresie MAC i wtedy trzeba będzie sklonować adres z obecnego routera, ale sprawdź czy nie zadziała po prostu od razu
Musiałbyś znać dane dostępowe do sieci operatora


@SallyDouble: Niekoniecznie, zależy czy uwierzytelnienie jest po PPPOE lub innym protokole, czy zwyczajnie po macadresie.

@patoologiaa: Rozumiem że masz UBNT na dachu i Mikrotika w pokoju, tak?
Pierwsze co spróbuj to odepnij kabel od mikrotika i podepnij bezpośrednio do komputera, jak net będzie działał, to ok, jak nie to kombinujemy dalej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@patoologiaa: backup zrobisz tylko po zalogowaniu
Jak jest stary soft to może jakiś exploit będzie.
Zobacz czy net działa bez mikrotika, jeśli tak to możesz go zresetować i ustawić od nowa
@patoologiaa: Mikrotik, więc domyślnego hasła brak. Login to admin, ale wątpie by byli takimi debilami żeby nie zmieniać tych danych.

Ten mikrotik to przypadkiem nie Twoja antena na dachu? Jakie urządzenie robi za domowe wifi?
@s3ba11: właśnie mikrotik robi wifi w w domu. Własnie się zastanawiam czy on jakoś nie jest połączony z anteny i temu jest net. Bo antena to sam talerz z niego skrętka do mikrotika i wtedy wifi i internet.
Skoro mikrotik robi za wifi to możesz śmiało podłączać swój router.
Pierw sprawdź tylko czy jak podłączysz komputer zamiast routera to zadziała Ci net.
Jeśli tak to możesz swój router podłączyć w miejsce mikrotika.
Jeśli nie to uzgadniasz wymianę na swój router lub podłączasz swój do mikrotika.
@s3ba11: Witam jak podłączam kabel z Antenty która idzie do routera MIKROTIK nie rozpoznaje mi nawet Kabla sieciowego. Pisze podłącz kabel sieciowy. Ale czy jak podłąćze swój do MIKROTIKA to nie będzie mi i tak mikrotik blokował portów jak? bo na swoim ustawię DMZ nawet ale czy mikrotik go nie zblokuje?