Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 147
Brat cioteczny lvl 16 który właśnie po ukończeniu 11 klasy w UK poszedł do collegu (2 lata a potem na studia) w #uk przysłał mi swój plan lekcji. Robi przedmioty te które wybrał, żadnego WF-u po ukończeniu szkoły, z angielskiego i matematyki i kilku opcjonalnych przedmiotów jak business studies, francuski, technika, ICT i polski w 11 klasie zdał egzaminy GCSE i to mu wystarczy do końca życia. Dalej się zastanawiam czemu szkoły średnie w Polsce nie mogłyby skupiać się tylko na przedmiotach zawodowych tylko dalej musi być matematyka, polski, WF czy inne bzdety.

I nie to nie jest part time - powyżej 15 godzin na tydzień liczy się jako normalna edukacja w pełnym zakresie godzin xD

#edukacja #college #szkola #reformaedukacji
  • 44
@spidero ja miałem geografie na techniku informatyku 3 lata i to na takim poziomie, ze więcej nauczycielka wymagała, niz na rozszerzonej gegrze w innej szkole xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarianoaItaliano:
Matematyka obowiązkowo bo uczy logicznego myślenia i jest podstawą innych nauk i dziedzin. Zwłaszcza technicznych. Nie wiem o co to halo z nauką matematyki. Przecież to jest oczywista podstawą w calym życiu. Potem jeden z siódmym w głowie nie umie obliczyć nawet najprostszych rzeczy
Polski to chyba logiczne, że język ojczysty trzeba znać i rozumieć.
oczywiście, że jest. Tak jak każdy przedmiot który nie jest do niczego potrzebny.


Zgadzam się. Dlaczego niby jakiś randomowy wykopek miałby decydować o wszystkim za innych? Polski system edukacji jest jaki jest, ale to co on proponuje jest jeszcze gorsze. Znając życie to sam by nie wiedział jak takie zajęcia poprowadzić, a o braku podejścia do ucznia nie wspomnę.
A takie uogólnienia, że to cię nauczy tego, a to tamtego także są