Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 147
Brat cioteczny lvl 16 który właśnie po ukończeniu 11 klasy w UK poszedł do collegu (2 lata a potem na studia) w #uk przysłał mi swój plan lekcji. Robi przedmioty te które wybrał, żadnego WF-u po ukończeniu szkoły, z angielskiego i matematyki i kilku opcjonalnych przedmiotów jak business studies, francuski, technika, ICT i polski w 11 klasie zdał egzaminy GCSE i to mu wystarczy do końca życia. Dalej się zastanawiam czemu szkoły średnie w Polsce nie mogłyby skupiać się tylko na przedmiotach zawodowych tylko dalej musi być matematyka, polski, WF czy inne bzdety.

I nie to nie jest part time - powyżej 15 godzin na tydzień liczy się jako normalna edukacja w pełnym zakresie godzin xD

#edukacja #college #szkola #reformaedukacji
  • 44
  • Odpowiedz
  • 240
@MarianoaItaliano Podejmowanie decyzji o ścieżce kariery na resztę życia w wieku 18-19 lat to hardkor, a w wieku 16 lat to już w ogóle masakra. Plus nieuczenie matematyki humanistów też bez sensu, bo na wielu kierunkach humanistycznych masz sporo matematyki.
  • Odpowiedz
@kwiatosz: jestem po inf, pracuje w zawodzie od ponad 15 lat, znam calki, rozniczki i wzory skroconwego mnozenia, przy programowania matmatyki uzywam sporo, ale na podstawowym poziomie, calke ostatni raz rozwiazalem na studiach, do tej pory wie wiem po co. Pewnie jakbym potrzebowal to bym sie nauczyc znow bo wszytko zapomnialem, ale tak samo jest z kazda inna wiedza.
  • Odpowiedz
Ale w jakim celu ta matematyka humaniście? Żeby swoje dzieci uczył? xD


@MarianoaItaliano: jestem absolutnie przeciw temu, żeby humanistów uczyć matematyki! Według mnie nie ma sensu idiotów chronić, tylko trzeba ich doić.

Chcesz kredyt i nie umiesz policzyć procentu składanego - i dobrze. Chcesz kupić płytki i nie umiesz policzyć ile? Zapłać. Takim człowiekiem łatwiej sterować, bo nie wie jak działa statystyka. Jak dla mnie - same plusy.
  • Odpowiedz
bo tu Polska i nawet na profilu infromatycznym musisz miec geografie, religie i wos :)


@spidero: Pomijając to środkowe to akurat bardzo dobrze!

Dalej się zastanawiam czemu szkoły średnie w Polsce nie mogłyby skupiać się tylko na przedmiotach zawodowych tylko dalej musi być matematyka, polski, WF czy inne bzdety.


@MarianoaItaliano: A teraz zastanówmy się nad etymologią nazw - "szkoła zawodowa" i "liceum ogólnokształcące" ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Ale nie równa się to A levels,nie pójdziesz sobie po tym na każde studia, wybrał buisness ok to może sobie iść na uni na business jeżeli normalnie honorują btec, ale nie wciskaj że kazdy tak robi i tylko tak jest xd żeby iść na medycynę robisz biol,chem,mat,fiz jak człowiek (wciąż mniej niż w pl gdzie musisz się uczyc wszystkiego)
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Uwaga uwaga, w moim technikum na profilu INFORMATYK, mialem rozszerzoną GEOGRAFIE XD. 3 godziny w tygodniu marnowania czasu na przedmiot ktory nie przydaje sie na zadnym informatycznym kierunku studiów i absolutnie nikt go nie zdawał rozszerzonego XD
  • Odpowiedz