Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 147
Brat cioteczny lvl 16 który właśnie po ukończeniu 11 klasy w UK poszedł do collegu (2 lata a potem na studia) w #uk przysłał mi swój plan lekcji. Robi przedmioty te które wybrał, żadnego WF-u po ukończeniu szkoły, z angielskiego i matematyki i kilku opcjonalnych przedmiotów jak business studies, francuski, technika, ICT i polski w 11 klasie zdał egzaminy GCSE i to mu wystarczy do końca życia. Dalej się zastanawiam czemu szkoły średnie w Polsce nie mogłyby skupiać się tylko na przedmiotach zawodowych tylko dalej musi być matematyka, polski, WF czy inne bzdety.

I nie to nie jest part time - powyżej 15 godzin na tydzień liczy się jako normalna edukacja w pełnym zakresie godzin xD

#edukacja #college #szkola #reformaedukacji
  • 44
  • Odpowiedz
Ale nie równa się to A levels,nie pójdziesz sobie po tym na każde studia, wybrał buisness ok to może sobie iść na uni na business jeżeli normalnie honorują btec, ale nie wciskaj że kazdy tak robi i tylko tak jest xd żeby iść na medycynę robisz biol,chem,mat,fiz jak człowiek (wciąż mniej niż w pl gdzie musisz się uczyc wszystkiego)


@przygarnijkropka: BTEC jest praktycznie wszędzie honorowany i na spokojnie będzie mógł kontynuować
  • Odpowiedz
@romek898: No przecież to napisałam właśnie, sama zdawałam a levels więc wiem na czym to polega,btec mniej więcej kojarzę, ale wg mnie jest to bardziej ograniczające (stricte zawodowa ścieżka)
  • Odpowiedz
Podejmowanie decyzji o ścieżce kariery na resztę życia w wieku 18-19 lat to hardkor, a w wieku 16 lat to już w ogóle masakra.


@kwiatosz: Zapewniam cię, że i w wieku 30 lat to też byłby hardkor. Zawsze będzie spory czynnik losowości w obieraniu ścieżki rozwoju w życiu. Nie widzę jednak powodu by uczyć z tego powodu ludzi czegoś, czego zwyczajnie się uczyć nie chcą. Z niewolnika nie ma pracownika, a
  • Odpowiedz
@GregPelka: Naprawdę myślisz, że w-f ma jakikolwiek wpływ na wagę i zdrowie uczniów? Jak ktoś lubi #!$%@?ć frytki i siedzieć przed komputerem cały dzień to będzie to robił i żaden w-f tego nie zmieni. Może jeszcze w pracy powinny być obowiązkowe zajęcia sportowe, po co ograniczać się jedynie do dzieciaków?
  • Odpowiedz
Jak ktoś lubi #!$%@?ć frytki i siedzieć przed komputerem cały dzień to będzie to robił i żaden w-f tego nie zmieni.

@DumnaAniemia: Nie zgadzam się. Za gówniaka byłem bardzo aktywny fizycznie, a z pójściem na studia było tylko coraz gorzej. Nie było czasu na kosza po szkole, czy poszlajać się na rowerze po okolicy.
I te 2h tygodniowo WFu na studiach mi sporo dały. Zajęcia się skończyły, a ja się zamieniłem
  • Odpowiedz
Co do WFu - IMO powinien być OBOWIĄZKOWY przez całą edukację, włącznie z całymi studiami, 2 x w tygodniu. Bez taryfy ulgowej. I do tego jakaś ulga podatkowa / dodatek dla pracujących co są aktywni.

Mamy w kraju epidemię otyłości. W UK jest źle, grube dzieci #!$%@?ące w maku to codzienność, Polsza niestety ich goni... I jeśli nic nie zrobimy, to schorowanych grubasów będzie tylko więcej.


@GregPelka: niezłe urojenia. Ktoś się
  • Odpowiedz
@przygarnijkropka: BTEC to takie polskie technikum i idac na 3 lvl przydzielaja Cie wedlug Twoich poprzedich wynikow do grupy, ktora robi odpowiednik 1/2/3 a levels. Z 3 praktycznie kazda uczelnia honoruje BTEC. Jezeli ktos robi tylko dla zawodu 1 i 2 lvl, to owszem mozna to nazwac zawodowka, ale to robia kurs strikte pod jakis konkretny zawod, a nie bardziej ogolnie, aby byc przygotowanym na studia.
  • Odpowiedz
bo tu Polska i nawet na profilu infromatycznym musisz miec geografie, religie i wos :)


@spidero: nie do końca, w techinkum co prawda masz te przedmioty ale tylko w pierwszym roku, 3 następne to matma, fiza i zawodowe.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Na studiach u nas też nie jest lepiej. Ja na pierwszym i na drugim roku musiałem chodzić na obowiązkowe zajęcia niezwiązane z moim kierunkiem i do tego WF... System edukacji w Polsce jest kiepski, a nie zanosi się żeby ktoś coś z tym w najbliższym czasie zrobił.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MarianoaItaliano: zwróć uwagę że narzekasz że w liceum ogolnoksztalcym uczy się wszystkiego - taki jest jego cel. Są też szkoły techniczne i zawodówki, z tym że ich poziom to dno, ale to akurat inna sprawa.
  • Odpowiedz