Wpis z mikrobloga

Prowadzę działalność gospodarczą, zatrudniam 28 osób. Składek za ludzi płacę miesięcznie +/- 45k (sic!). Część ludzi (tych mniej wykwalifikowanych) mam na minimalnych. Dla mnie wzrost płacy minimalnej w takim tempie jakie zapowiada JK oznacza jedno - zwolnienia. Sam przejmę obowiązki części osób, będę je#ał po 16 godzin, a w dalszej perspektywie skrócę czas pracy zakładu lub zamknę część działalności. Ja pomału będę zwijał firmę płacąc do końca co raz większe podatki, zwolnieni ludzie pójdą sobie pracować do nowoczesnego obozu pracy jakim jest Amazon (hala w pobliżu mojej miejscowości) i wszyscy zadowolenj. Mentalność władzy - Dojechać prywaciarza złodzieja! #wybory #dzialalnoscgospodarcza
#pis #zus #kaczynski
  • 99
@nabalama Niestety ale tak to działa - nie ma nikogo solidnego (nie, brzuchaty dziad gadający o paróweczkach to nie jest solidna opcja), kto byłby alternatywą. No jest PO, czy jak oni się tam teraz nazywają, i mają program "antyPiS, a reszta to się zobaczy, tudzież powiemy że jest dupa i na nic nie ma". To już, skoro kazda opcja jest #!$%@?, to logicznie należałoby wybrać tych, co najwięcej dają, niestety.
@kt99: ale czego oczekujesz w takim razie? Że ludzie nie będą chcieli więcej zarabiać?
Swoją pracą po 16h zastąpisz obowiązki kilku osób? Rly?
Podnieś ceny klientom, nie pójdą gdzie indziej bo inni mają te same składki do opłacenia więc nie staniesz się mniej konkurencyjny.
Skoro zatrudniasz tyle osób i urabiasz na składki znaczy że jest popyt na Twój towar/usługi, może czas wybrać się do doradzy biznesowego? Czasem mała optymalizacja czy zwrócenie
@janpaczulski: xD doradzcy biznesowi nie zajmują się biznesem 28-osobowym, bo w takim małym przedsiębiorstwie gówno można zoptymalizować, a pracują zazwyczaj na % od zaoszczędzonego hajsu. Nie wiem jaki ma biznes OP, ale przerzucenie kosztów na klienta końcowego w przypadku np. firm których kontrahentami są podmioty zagraniczne nie jest dobrym pomysłem, bo taki kontrahent znajdzie sobie dostawcę w innym kraju gdzie Jarek nie wprowadza swoich poronionych pomysłów.