Wpis z mikrobloga

Prowadzę działalność gospodarczą, zatrudniam 28 osób. Składek za ludzi płacę miesięcznie +/- 45k (sic!). Część ludzi (tych mniej wykwalifikowanych) mam na minimalnych. Dla mnie wzrost płacy minimalnej w takim tempie jakie zapowiada JK oznacza jedno - zwolnienia. Sam przejmę obowiązki części osób, będę je#ał po 16 godzin, a w dalszej perspektywie skrócę czas pracy zakładu lub zamknę część działalności. Ja pomału będę zwijał firmę płacąc do końca co raz większe podatki, zwolnieni ludzie pójdą sobie pracować do nowoczesnego obozu pracy jakim jest Amazon (hala w pobliżu mojej miejscowości) i wszyscy zadowolenj. Mentalność władzy - Dojechać prywaciarza złodzieja! #wybory #dzialalnoscgospodarcza
#pis #zus #kaczynski
  • 99
  • Odpowiedz
Typowy vikop. Z jednej strony narzekanie na gówniane pensje, z drugiej obrona pracodawców, którzy narzekają na to, że muszą płacić pracownikom i za pracowników coraz więcej.


@chad190: Coraz więcej to kilka % rocznie, a nie 50%, co nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Ustalmy minimalną na 10000 zł to dopiero dobrobyt będzie.

Ale na kogo ja mam zagłosować? Nie widzę żadnej partii, która odpowiadała by moim "wymaganiom".


@nabalama: Jest. Liberalni kandydaci
  • Odpowiedz
@kt99: Już się odezwały wykopki i wydały wyrok - za mało płacisz, niech emeryci i cieciówka też zarabia 4000 pln na rękę @chad190: Żeby móc dyktować ceny trzeba mieć technologię, jakośc albo przede wszystkim renomę na rynku. Polskie firmy w porównaniu z zachodnimi nie mają nic, więc muszą konkurować ceną. U nas jest taka patologiczna sytuacja, że jak już produkt jakością dorównuje temu zagranicznemu, to i tak trzeba sprzedawać po
  • Odpowiedz
op Ci odpisał ale cannot into odpowiedz


@szpongiel: przed wyborami jest zawsze wysyp zielonek, nic nowego

zatrudniam 28 osób.

Sam przejmę obowiązki części osób


Zakładam, że planuje zwolnić tych na minimalnej, bo przecież dla tych z wyższą wypłatą nic się pewnie nie zmieni. I teraz tak: osoby z minimalną wykonują zazwyczaj prace proste, ale pracochłonne. OP choćby się zesrał nie przejmie obowiązków więcej niż jednej osoby. Dlatego pewnie wszystko co pisze
  • Odpowiedz
@Adures: to niech przeniesie produkcję - nawet nie do Niemiec, Holandii czy Anglii - a nawet do Czech, Słowacji czy Chorwacji i zobaczy, czy oszczędzi na wynagrodzeniach... Niektórzy, chyba głównie konkurencyjne państwa, bo nikt z RiGCZem, chcieliby mieć w Polsce Bangladesz.
  • Odpowiedz
@chad190: A takie pieprzenie. Wzrost wynagrodzenia jest potrzebny i postępuje, ale wśród ludzi którzy coś umieją i nie może być tak gwałtowny dla ludzi których praca wyceniana jest jako najmniej warta, bo komuś w rządzie się tak zachiało. Nie widzę powodu żeby koleś na cieciówce miał nagle zarabiać więcej. To już lepiej faktycznie go zwolnić i załozyć kod do bramy oraz kamery, a taki człowiek niech szuka pracy na czarno, bo
  • Odpowiedz
@kt99: właśnie o to w tym chodzi. Rząd podnosi płacę minimalną o 200zł od razu 18% podatku zus nawet nie wiem ile z tego co zostanie pracownikowi bierze vat, Frajerzy dają się obrabiać aż piszczy
  • Odpowiedz
@kt99: rynkowi brakuje rąk do pracy, ty zwolnisz inni zatrudnią nie widzę problemu. Dodatkowo zielonka nagle jakaś ma potężną firmę i pierwszy raz na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kt99: Mam podobną sytuacje i przeraża mnie to. Już teraz unikam rozwoju w sektorach, gdzie niezbędna jest większa liczba zatrudnionych osób. Zniszczą ten kraj wprowadzając rząd socjalistyczny.
  • Odpowiedz