Wpis z mikrobloga

Prowadzę działalność gospodarczą, zatrudniam 28 osób. Składek za ludzi płacę miesięcznie +/- 45k (sic!). Część ludzi (tych mniej wykwalifikowanych) mam na minimalnych. Dla mnie wzrost płacy minimalnej w takim tempie jakie zapowiada JK oznacza jedno - zwolnienia. Sam przejmę obowiązki części osób, będę je#ał po 16 godzin, a w dalszej perspektywie skrócę czas pracy zakładu lub zamknę część działalności. Ja pomału będę zwijał firmę płacąc do końca co raz większe podatki, zwolnieni ludzie pójdą sobie pracować do nowoczesnego obozu pracy jakim jest Amazon (hala w pobliżu mojej miejscowości) i wszyscy zadowolenj. Mentalność władzy - Dojechać prywaciarza złodzieja! #wybory #dzialalnoscgospodarcza
#pis #zus #kaczynski
  • 99
  • Odpowiedz
@stahustahowski: owszem zajmują się tylko trzeba im zapłacić, oczywiście nie zapuka do big 4 ale są też inni specjaliści.
Ceny zawsze będą rosły, tak funkcjonuje gospodarka nastawiona na cyferki i "rozwój", tego nie przeskoczy
  • Odpowiedz
@memory: Miasteczko 8k w moim przypadku. Na minimalnej mam 2 emerytow dziadków, 2 emerytów bylych mundurowych (dość młodych), sprzątaczke (godzinowo pracuje sporo mniej niż pełen etat), konserwatora i 2 dozorców. W większości to dla tych ludzi nie jest jedyne zajęcie, a wykonują u mnie prostą pracę. Prowadzę swój #!$%@? od 2010r. i tak - rotację mam bardzo małą. Tak skokowy wzrost płacy minimalnej, to bez zmian w firmie - dla mnie
  • Odpowiedz
@kirk85: No właśnie nie. Ludzie powinni zarabiać więcej, tylko niech pracownik nie kosztuje mnie 180% tego co dostaje na rękę.
  • Odpowiedz
@janeeyrie: Działalnosc opieram w 75% na handlu z Niemcami i na różnicy w cenie towaru na korzyść po stronie Polskiej. Nie mam możliwości przerzucenia wzrostu kosztów na klientów, bo zrównam się cenowo ze stroną Niemiecką i nie sprzedam nic.
  • Odpowiedz
@DarkSoul667: Auta: Mercedes E-klasa z 2001 r. i Volvo XC90 z 2006r., a mieszkanie 3 pokoje wynajmuję. Antykapitaliści oprócz z firmy, nie bardzo mieli by mnie z czego wywłaszczać :P
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Jeszcze zwiekszylem, bo otworzyłem nowy punkt. Wzrost minimalnej w ostatnich latach to bylo 150-250 zł rocznie. Teraz w pwrspektywie 4 lat ma to być 1750 zł. Dla mnie nie do przeskoczenia przy takim stanie osobowym.
  • Odpowiedz
@barteck: Od początku działalności, wysyłając ludzi na urlopy w wiekszości przypadków ja przejmuje ich obowiazki. Jakos nie lamentuje, chociaz 10-12 godzin poza domem łącznie z sobotami to dla mnie raczej standard. 5:20 start. W niedziele muszę odespać :)
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: Bariery wejscia w branży nie do przeskoczenia dla małych. Żeby otworzyć ostatni punkt musiałem wyłożyć oszczędności rodziny i wziąć do tego duży kredyt.
  • Odpowiedz
@kt99: ale o co masz pretensje? Że świat nie stoi w miejscu? Że biznesy w okół się rozwijają, ludzie zarabiają coraz więcej, to rośnie i minimalna? Myślisz, że jakby nie zwiększali minimalnej i Ty np. byś płacił marne grosze to, by Twoi pracownicy nie uciekali do innych pracodawców lub na zachód?

Nie jestem fanem PiS-u, ani socjalizmu. Jednak polskie place na tle UE wciąż są tak niskie (a tym samym koszty
  • Odpowiedz
@chad190 ale wzrost wynagrodzeń powinien wynikać z ich produktywności a nie narzuconych stawek z góry od czapy, nie można też nagle powiedzieć że za 3 lata najniższa krajowa wzrośnie o 100% xD sami naganiają inflację a to z kolei nas rozwali
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kt99: Raczej nie zwolnisz ludzi, po prostu inni będą więcej zarabiać, więc podwyższysz ceny, bo będą mogli więcej wydać na twój produkt. Książkowy przykład inflacji gdzie dzisiejsze 5 zł będzie warte tyle co przyszłe 10 zł.
  • Odpowiedz