Wpis z mikrobloga

Prowadzę działalność gospodarczą, zatrudniam 28 osób. Składek za ludzi płacę miesięcznie +/- 45k (sic!). Część ludzi (tych mniej wykwalifikowanych) mam na minimalnych. Dla mnie wzrost płacy minimalnej w takim tempie jakie zapowiada JK oznacza jedno - zwolnienia. Sam przejmę obowiązki części osób, będę je#ał po 16 godzin, a w dalszej perspektywie skrócę czas pracy zakładu lub zamknę część działalności. Ja pomału będę zwijał firmę płacąc do końca co raz większe podatki, zwolnieni ludzie pójdą sobie pracować do nowoczesnego obozu pracy jakim jest Amazon (hala w pobliżu mojej miejscowości) i wszyscy zadowolenj. Mentalność władzy - Dojechać prywaciarza złodzieja! #wybory #dzialalnoscgospodarcza
#pis #zus #kaczynski
  • 99
  • Odpowiedz
Wiesz, wzrost płacy minimalnej=wzrost inflacji=większe przychody firmy=więcej pieniędzy na wypłacanie pensji.

Więc zasadniczo powinieneś wyjść na zero.


@janeeyrie: Większej głupoty nie słyszałem....

Większa minimalna to większy podatek i ubezpieczenie, to też większa wypłata. Żeby zarobić na znacznie większe wydatki należy podnieść ceny swoich usług skutkiem czego spada dochód. Tak to wygląda w realu (prowadzę firmę od 11 lat).
  • Odpowiedz
@Carlos_Irwin_Estevez: Kiedy otwierałem najnowszy punkt - jakies 2 lata temu to miałem trochę zwrotów. Ile się musiałam natlumaczyc to moje. Dzisiaj mam tak, że zazwyczaj mam VAT do zaplacenia, a gdy zdaży się ze mam coś do zwrotu (rzadko), bo akurat kupiłem duzo towaru na magazyn to sobie odpuszczam i przesuwam na następny miesiąc- szkoda nerwów.
  • Odpowiedz
@kt99: To masz fart z rodzajem działalności, ja na ogół mam kilak tyś podatku dochodowego do zapłaty i kilka tyś ZUSu nadpłaconego. Do tej pory jeden zbijał drugi i płaciłem mniej podatku dochodowego, teraz trzymają mi VAT (jak już wspomniałem blisko 40 tyś od stycznia) a dochodowy dalej chcą dodatkowo....
  • Odpowiedz
@kt99 każdy ma #!$%@?ć na Janusza, bo jak nie Janusz będzie zwalniał. No to #!$%@? po 16 godzin XD Skończyły się czasy "umowa o dzieło, a jak nie to mam już Ukraińców na twoje miejsce" skończyło się!
  • Odpowiedz
@crest: No to akurat nie moje podejście, ale jak widzisz świat tylko biały lub czarny, to szkoda czasu na tłumaczenie Ci czegokolwiek. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@kt99 przecież to właśnie twoje podejście: bude #!$%@?ć po 16 godzin, pozwalniam, zamknę, ale więcej złodziejem nie dam!!! Masz rację, szkoda tracić czasu na takiego Janusza jak ty. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Jakie innowacje może wprowadzić firma sprzątająca? Ludzi jebiących na minimalną się po prostu zastąpi robotami, np podobno już się otwiera automatyczne sklepy bez obsługi. Jak ktoś rzeczywiście się nadaje do jakiejś konkretnej roboty to zarabia dużo więcej niż minimalna, jak ktoś nic nie potrafi a chce zarabiać 2800 na rękę to sory, ale świat tak nie działa - nie ma tak, żeby wszyscy dobrze zarabiali, najwyżej wszyscy mogą zarabiać gówno.
  • Odpowiedz
ale trolownia w komentarzach XDDD nie ma jak sie zaplacic godnego wynagrodzenia pracownikowi? zamknąć firme, tacy madrzy to sprobujcie życ na bogato za tytsioncpincet, januszexy niech popadają jak wejdzie 4k brutto minimalnej i tak o 3k mniej niz w UK by musieli placic pracownikowi.
  • Odpowiedz