Wpis z mikrobloga

@OptiFinance:
1&2. Coś mi się obiło, że jest coś bez wykupu, nigdy się nie interesowałem tym tematem, dopiero zgłębiam, wybacz :).
3. Jeszcze nie wybrałem, dopiero się orientuje w temacie. Ktoś proponował mi leaselink.pl, myślałem też o Credit Agricole lub Santanderze.
4. Jestem VATowcem.
5. Czy mógłbyś mi trochę doprecyzować? :)
@cranberry250: :D
@Pan_Slon: Nie wiem właśnie :D, orientuję się dopiero!
  • Odpowiedz
@suicide_is_painless: 1. Bez wykupu to się leasing operacyjnym określa najmem :) Nie wiem jak w sprzętach, w autach nie można od tak sobie zostawić auta na koniec umowy :P
3. Sprzęt robić najszybciej w LeaseLink (kupiony teraz przez mLeasing), ale trzeba się liczyć z dużymi kosztami... Procedura w pełni internetowa. EFL (CreditAgricole) może mieć fajne warunki. Jak Santander to nie wiem, bo nie współpracuję.
4. To dobrze, gdybyś nie był od
  • Odpowiedz
@suicide_is_painless: > Co jest bardziej dla mnie opłacalne przy braniu sprzętu za 13 000 - 15 000 zł? Leasing z wykupem czy kredyt

To zależy... Podatkowo kredyt + jednorazowa amortyzacja daje duży koszt jednorazowy, ale może wolisz mieć rozłożony w czasie...
Leasing operacyjny z wysokim wykupem (wynajem długoterminowy) dla sprzętu IT i tym podobnego jest dostępny na polskim rynku, ale dla prawie wyłącznie dla dużych firm/korporacji. Dla małych transakcji praktycznie nie
  • Odpowiedz
@OptiFinance:
1. O, dobrze wiedzieć, dziękuję! :)
3. Cóż to za duże koszty są w LeaseLink i czemu EFL może mieć fajne warunki? :D Ciężko mi stwierdzić bez ogłady w tym temacie.
4. Uf, tyle wygrać!
5. Ah! Zaliczek trochę ponad 6 000 zł w tym roku, działalność prowadzę dopiero od stycznia, a na początku roku amortyzowałem trochę sprzętu, który wrzuciłem do majątku :). Ale o tym nie zdawałem sobie sprawy,
  • Odpowiedz