Wpis z mikrobloga

Ok, wszak czysta synteza


@Laplasjan: AHX nie działa na zasadzie syntezy tylko quick wavetable morphingu. Innymi słowy autorzy przygotowali sobie przeliczone z góry krótkie sample różnych kształtów fal: prostokąt, piła, trójkąt, szum, z różnymi parametrami filtra dolnoprzepustowego. Te króciutkie sample są odtwarzane wg określonych w instrumencie parametrów, jedynymi efektem w czasie rzeczywistym jest zmiana częstotliwości ich odtwarzania i przesunięcie fazowe dla fali prostokątnej (co w wyższych częstotliwościach brzmi dość kiepsko) dlatego
xandra - > Ok, wszak czysta synteza

@Laplasjan: AHX nie działa na zasadzie syntezy...
  • Odpowiedz
@secret_passenger: Proszę, https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZoXSpkZ7P7n523nQdmBC8X86syqR7usasb7 link do mojej sporej kolekcji modułów z AHX, ten kawałek Jazzcata też jest ;) Player http://bzrplayer.blazer.nu/download.php (właśnie jego użył autor filmu). Jak naciśniesz ikonkę PT pod balansem pojawi się pattern view ( ͡º ͜ʖ͡º) Swoją Jazzcat ma więcej świetnych kawałków ;)

Poleciłabym XMPlayera, który ma świetną amigową skórkę HippoPlayera, ale z niewiadomych mi przyczyn, w tej chwili na W10 na moim lapku coś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xandra: dzięki. odsłuchań sobie później. a polecasz jakiegoś playera na Linuksa? bo ja #bojowkalinux mocno :-) (wiem że część formatów odtwarza chyba nawet VLC player, ale nie mam porównania i ciężko mi powiedzieć jak wierne to jest odtwarzanie względem playerów tylko do modułów).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xandra: nie, z tego co wiem nie ma przygotowanej przez autora wersji na Linuksa (jest za to na OSX). są za to jakieś porty pod Linuksa robione przez osoby trzecie, ale nie jestem przekonany.

chce poszukać czegoś natywnego dla Linuksa. ale nie miałem czasu na razie. dam znać jak coś znajdę sensownego (idealnie pod konsolę :,-)
  • Odpowiedz
Szkoda że filmu już nie ma na YT. Jaki to jest format pliku, #.*?
Edit ok formaty znam bo ściągnąłem tracker na pieca i szukam moduły :)
  • Odpowiedz