Wpis z mikrobloga

9 miesięcy od kiedy co tydzień chodzę do psychologa. Jedyne co mi się udało, to poznać mechanizmy z dzieciństwa i odkryć dlaczego jestem tu, gdzie jestem. Nie posunąłem się do przodu ani o centymetr. Dalej jestem mega samotny, zgorzkniały i boję się ludzi. Siedzę w domu i tylko użalam się nad sobą. Nie mam na nic chęci, ani energii. Czy to chodzenie do psychologa w ogóle ma jakiś sens?
#gorzkiezale #psychologia #samotnosc #depresja
  • 10
  • Odpowiedz
@zynklu1
1. Pytanie czy chodzisz faktycznie do psychologa czy do psychoterapeuta, bo psycholog ci niewiele pomoże.
2. Jeśli sam nie wynosisz własnych wniosków z tych wizyt i myślisz, że ktoś rozwiąże twoje problemy za ciebie to tak nie działa. Ale to się też wiąże z punktem 1, bo być może chodzisz do zwykłego psychologa i nie za bardzo jest co wynieść z tych wizyt.
  • Odpowiedz
Psycholog to tylko lustro. Nic za Ciebie nie zrobi. Świetnie że już rozumiesz skąd to się wszystko bierze. Teraz polecam np. Jordana Petersona i próby natchnienia do bycia kimś lepszym, powoli, małymi kroczkami, ale każdego dnia i skrupulatnie do przodu. Powodzenia!
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta: @hctomash: Dzięki Wam za odpowiedzi. Ale teraz doszedłem do tego momentu że muszę wybrać jedną z dwóch dróg. Albo zacząć się godzić z tym, że pewne rzeczy zarezerwowane dla normalnych nie są mi dane i się z tym pogodzić. Albo nie godzić się i próbować coś zmienić, co jednak póki co mi się nie udaje. Myślenie o tej drugiej trochę mnie pogrąża. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@zynklu1 wszystkiego nie zmienisz, tym bardziej z dnia na dzień.
Nie wszystko się uda, ale nie bój się porażki, ona też jest częścią naszego życia i to, że nie zrealizujesz swoich zamierzeń w 100% to nie jest żadna katastrofa, mało komu się to udaje, o ile w ogóle.
Staraj się zmieniać to, co jesteś w stanie. Zaakceptuj to, czego zmienić w stanie nie jesteś, choć granica między jednym a drugim może z
  • Odpowiedz
@zynklu1: Cześć, przykro mi że musisz przez to przechodzić. Pozwól, że poradzę Ci coś co sam chętnie chciałbym usłyszeć jak najwcześniej w moim życiu. A mianowicie, spróbuj oleju CBD. U mnie zdziałał cuda. Od miesiąca nie schodzi uśmiech z moich ust. CBD ma mnogie właściwości m.in. przeciwdepresyjne, przeciwlękowe i przeciwpsychotyczne. Ja od roku mam zdiagnozowaną schizofrenię a objawy od dziecka. Dopiero teraz pierwszy raz w życiu czuję się kompletnym człowiekiem, żadnych
  • Odpowiedz