D6 - półfinały, mecz o 3. miejsce i finał #lacunafutbolowo
#lacunafabularnieczarnolisto

-------------------------------------------------------------

Najwięcej emocji przynosi śledzenie poczynań swojej własnej drużyny w rozgrywkach. Ale co zrobić, kiedy na placu boju pozostały już tylko cztery? Rozsiąść się wygodnie na toalecie i rozkoszować się relacjami z meczów!

PÓŁFINAŁ: Pierniczek Toruń - Nazwa Drużyny

Naprzeciw siebie stanęły drużyny, które w tym turnieju sprawiły co najmniej jedną wielką niespodziankę. Ba, ich udział w półfinale jest również wielką niespodzianką, ale wobec niemocy faworytów teraz to ich będziemy rozpatrywać w roli kandydatów do wzniesienia nad głową Pucharu Wysokiej Rangi. Stadion wypełniony głównie kibicami Nazwy Drużyny. Gwizdek i jedziemy!
Pierniczek zaczął odważnie, sprawnie radził sobie z obrońcami Nazwy Drużyny, których Dziewczyny w IT pieszczotliwie nazwały kiedyś "Nowy Folder". Torunianom brakowało jednak wykończenia akcji, co zemściło się na nich pod koniec pierwszej połowy, kiedy to po pięknym strzale z rzutu wolnego Nazwa Drużyny wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Po przerwie Pierniczek Toruń kompletnie pogubił się w rozegraniu, oddając inicjatywę rywalom. Wykorzystali to już w 50. minucie, strzelając gola na 2:0. Kontaktowy gol dla "Koperników" padł 10 minut później, ale to nie wystarczyło do nawiązania równorzędnej walki, a wynik meczu utrzymał się do końcowego gwizdka. Finał dla Nazwy Drużyny! Torunianom pozostał mecz o 3. miejsce.

PÓŁFINAŁ: Piłkarskie Stowarzyszenie Landarbeiterów - Heiro Rzeszuf

Powiedzieć o tym meczu można wszystko albo nic. Mądrzejsze jest nie wspomnieć o tym. Aby uniknąć dalszych skojarzeń, sędzia w pośpiechu rozpoczął mecz.
Pierwsza połowa mogłaby znudzić nawet najbardziej zagorzałych fanów futbolu, bowiem piłkarze obu drużyn bojąc się podjąć jakiegokolwiek ryzyka, unikali przeprowadzania akcji ofensywnych więcej niż dwoma graczami. Efektem gry był remis 0-0 do przerwy i gwizdy z młyna najzagorzalszych fanów PSLu.
W drugiej odsłonie obie drużyny wyszły odmienione. Swobodnie rozgrywali piłkę, konstruowali okazje bramkowe, obrońcy również ustawiali się nieco swobodniej. Doświadczenie z blokowania obwodnic nie pomogło jednak Landarbeiterom w zablokowaniu własnej bramki, co wykorzystał rywal, strzelając w krótkim odstępie czasu dwie bramki. W 90. minucie "Zieloni" zaliczyli honorowe trafienie i ku rozpaczy swoich licznych fanów zagrają w finale pocieszenia z Pierniczkiem Toruń. Heiro Rzeszuf w finale!

MECZ O 3. MIEJSCE: Pierniczek Toruń - Piłkarskie Stowarzyszenie Landarbeiterów

Obie drużyny mogą poczuć się rozczarowane. Najwyższa nagroda była tak blisko, jednak przewrotny los chciał inaczej i teraz obie walczą o zdobycie brązowego medalu, który jak wiele aspektów tych rozgrywek, na dłuższą metę nie ma żadnego znaczenia.
Pierniczek Toruń zaczął od potężnego uderzenia, strzelając w błyskawicznym tempie dwie bramki. Zanim Landarbeiterzy zdążyli zareagować, w 15. minucie było już 3:0! Kibice "Zielonych" byli zszokowani, jakby nagle ogłoszono likwidację KRUSu. Zmasakrowane oddziały potomków kosynierów były w stanie co najwyżej dowieźć wynik do przerwy. Druga połowa odbywała się w powolnym tempie. Pierniczek nie ryzykował straty gola, a PSL nie widział powodów do podejmowania odważniejszych akcji. Przechodzone 45 minut zostało zakończone gwizdkiem sędziego i gwizdami na tryubunach. Pierniczek Toruń zdobywa brązowy medal w Pucharze Wysokiej Rangi!

FINAŁ: Nazwa Drużyny - Heiro Rzeszuf

Czekaliśmy na ten mecz bardzo długo. Nazwa Drużyny w pierwszej połowie sezonu ligowego wydawała się być pewnym kandydatem do spadku. Dziś już nie ma mowy o tamtej formie, a naprzeciwko nich w finale stoi drużyna, z którą mierzyli się przecież w fazie grupowej na tym turnieju. Tamten mecz zakończył się wynikiem zwycięstwem Nazwy Drużyny 2:1. Jak będzie tym razem? Ruszyli!
Obie drużyny były wyjątkowo skoncentrowane. W przeciwieństwie jednak do drużyn grających w małym finale, Nazwa Drużyny starała się dbać o dobre widowisko. Miażdżąca przewaga kibiców na trybunach zobowiązywała, a wierzytelność zaczęli spłacać już w pierwszej połowie, strzelając gola na 1:0! Heiro Rzeszuf nie pozostawało dłużne i przed przerwą wyrównało. Zawodnicy schodzili do szatni do przerwy mając świadomość, że rywal jest dzisiaj równie dobrze dysponowany.
W drugiej połowie Rzeszowiacy ruszyli do ataków. Trzy kolejne akcje zakończyły się niepowodzeniem, tymczasem Nazwa Drużyny wyszła z kontratakiem, strzał... i nie ma gola! Kolejna kontra i tym razem to Heiro Rzeszuf wychodzi na prowadzenie 2:1! Nazwa Drużyny do końca spotkania próbowała odmienić jego losy. Doliczony czas gry, rzut wolny dla Nazwy Drużyny. W pole karne wbiega Nazwisko Bramkarza, aby wspomóc drużynę w tej ostatniej akcji i wprowadzić ją do dogrywki. Dośrodkowanie, strzał... i bramkarz Heiro wybija piłkę! Szybki kontratak, strzał z dystansu do pustej bramki... gol! Heiro Rzeszuf wygrywa całe spotkanie i zostaje zdobywcą Pucharu Wysokiej Rangi!

@achtunki @Akumulat @Askaukalis @Awerege @BetonowyBrodaczBezAfro @czarnybaran20 @Ex2light @Futsalista_cisowianka @gasior22 @JuliaMay @Kevin00 @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @mac3 @Onde @pan_kleks8 @pete111 @Pierdziuszek @piotrek_18_89 @pocotosienoginoco @Poliuretanowy_Mariush @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Trollinsky @volski_ @Wysu @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

Puchar Wysokiej Rangi za nami, ale to wciąż nie koniec piłkarskich emocji. Przygotowania do sezonu ligowego trwają w najlepsze, a start nowego sezonu jest już tuż tuż! Nowy sezon to również okazja dla nowych drużyn, aby dołączyć do rozgrywek od poziomu Okręgówki.