Wpis z mikrobloga

@Sparrowekk: Ta sama sytuacja co JS. Ze względu na niski próg wejścia, internet został zalany ohydnym i złym kodem, dodatkowo wordpress pomógł rozpropagować popularność PHP.

Każdy język ma swoich hejterów z kolejnej warstwy bliżej sprzętu. JS->Java->"c'->asemblery itp.
@Sparrowekk: przez długi czas język był delikatnie mówiąc słaby, powoli się to zmienia ale smród pozostał. Do tego wynagrodzenia są sporo niższe niż w innych technologiach.

I trzecia sprawa, a raczej subiektywna opinia - zła opinia jaką ma język i niskie wynagrodzenia odstraszają bardziej uzdolnionych programistów, przez co poziom jest niższy niż w innych językach - architektura ogranicza się najczęściej do "encje na twarz i pchasz". I póki się robi małe
@Sparrowekk:

Śmiech z PHP ma kilka przyczyn:

1) Czasy PHP3 i 4. Wtedy ten język serio nie był perspektywiczny, zawierał masę błędów i uproszczeń, które sprawiały, że na tle innych języków obiektowych wyglądał jak obdarty, obsrany żebrak z cynową miską w ręku.
Dopiero od PHP5 (a właściwie tak od 5.2-5.4) wszystko się odwróciło, a obecnie język ten nie ma się czego wstydzić. Tj. nadal ma swoje wady oraz naleciałości z przeszłości:
Czy ten język serio nie jest perspektywiczny?


@Sparrowekk: język ma bardzo dobre perspektywy, jest tak kolosalnie popularny że nie ma szansy zniknąć z rynku w ciągu najbliższych dwóch dekad...

Ale to wszystko nie oznacza że jest to dobry język. Najpopularniejsze auto na drogach niekoniecznie jest tym najlepszym. A PHP no cóż, to jest naprawdę słaby język, zaprojektowany przez chaos, początkowo nie implementował żadnej koncepcji programistycznej, w tamtym czasie powstawały języki funkcyjne,
w ogóle nie udało się wydać wersji 6...


Słyszałem, że podobno chcieli zaakcentować zmiany PHP'a . Przyznam szczerze, że przez ostatni okres głównie programowałem w Pythonie, jednak rynek pracy w Polsce jest według mnie na niskim poziomie, szczególnie dla juniorka ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego szukam jakiejś alternatywy aby znaleźć język w którym pisanie będzie mi sprawiało przyjemność (przez większość czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°