Wpis z mikrobloga

Zmienili że od lipca w Urzędzie pracy nie ma już profilowania, i jak Ci zaproponują pracę to musisz ją przyjąć albo stracisz prawo do ubezpieczenie. Ma ktoś doświadczenie jak to wygląda , jutro mam wizytę w urzędzie pracy, potrzebuję jeszcze 1,5mies mieć ubezpieczenie zdrowotne w Polsce. Jak ostanę skierowanie do jakiejś pracy to idę z kwitkiem do pracodawcy i jak on mnie nie przyjmie to następny termin dostaję za 1,5 miesiąca? #pytanie #pytaniedoeksperta #urzadpracy #ciciochpyta
  • 15
@piotr-antyn: teraz już pracodawcy nie bardzo chcą pisać że się nie nadajesz, powiedziałem takiej że nawet jak mnie przyjmie to i tak nie popracuję długo bo mam już zaklepaną inną robotę to napisała w skierowaniu że odmówiłem pracy( ͡° ʖ̯ ͡°)
@piotr-antyn: otóż nie ( ͜͡ʖ ͡€) no 25 czy tam 26 rodzice mogą cię dopisać do swojego ubezpieczenia za free jeśli się uczysz. póżniej zgłaszasz fakt braku ubezpieczenia na uczelni i uczelnia je zapewnia. musiałbyś doczytać, ale wg mnie już troszkę za późno na szanse powodzenia tego chytrego planu