Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ogorodwi eksperci, jest sens siać trawnik jeszcze w tym roku? Podłoże mam ogarnięte, sam wysiew został. Niby za dnia przez ten tydzień ma być 10-15 stopni, ale rano już widzę, że mam szron na szybie...
Nie oczekuję, że super jakoś wyjdzie, ale nie wiem czy olać i do wiosny czekać, czy lepiej jak chociaż cokolwiek lekko złapie i wyrośnie?
Mam tego sto metrów z hakiem, więc jakichś dużych strat nie poniosę jakby co, no ale jak całość i tak nie ma szans, to roboty szkoda.
#ogrodnictwo #budujzwykopem #pytaniedoeksperta
  • 15
@ryhu siej śmiało, tylko przykryj nasiona ziemia jak będziesz grabił. Wilgotność jest optymalna a temperatura gruntu jeszcze długo będzie powyżej zera.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bellie: opakowanie mówi o przełomie września i października, z tym że mi chodzi o warunki jakie faktycznie mamy, a nie teorię i stąd pytanie
@robertx: Az tak to mi się nie chce
@pitterka: ku temu właśnie się skłaniam, dzięki!
@ryhu: zależy skąd jesteś. Na kujawach pogoda robi się idealna do siania trawy. Mokro i ciepło. Pamietaj, że po 2 tygodniach jak już trawa się puści a przyjdą przymrozki to może Ci miejscowo wypaść...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tranc: kosztowo to potrzebowałem 10 ton ziemi na, coś koło 650zl, nawóz dostałem od znajomego rolnika, ale to jakieś grosze podobno na taki metraż.
Reszta to robota, rozłożenie wywalonej z wywrotki ziemi, wcześniej przekopanie i nawożenie tego co było, równanie, grabienie i wałowanie (bez sprzętu, deską na sznurku robiłem;p) wyszło mi dwa dni roboty.
Plus w moim przypadku koszt narzędzi, bo nie miałem kompletnie nic, więc łopata i grabie chyba, koło
@ryhu: Wszystko zależy od tego jaka będzie pogoda,ja bym się bał że w tym zimnie trawa nie będzie chciała rosnąć ale chwasty już tak a taki trawnik ciężko się pieli bo uszkadza się przy tym trawę.