Wpis z mikrobloga

Wiecie co - ubój "rytualny" to posraństwo do potęgi, i jestem zdecydowanie przeciw. Objaw zacofania, idiotyzmu, i nie wiem czego jeszcze. Niemniej jednak w "zwykłych" ubojniach też nie jest dobrze. Co powinno się stać, żeby kontrole takich miejsc miały miejsce częściej? Zwierzęta często są cięte na żywca, niedokładnie ogłuszone i tak dalej. Przerażajace, że pieniądz może załatwić wszystko, ale gdzie podziała się zwykła, ludzka empatia?

#rozkminy #powaznesprawy #oswiadczenie #zwierzeta #ubojrytualny
  • 21
@Cineczeq: Nie odniosłam się tylko do kontroli, ale do ludzkiej empatii. Nie rozumiem jak można być obojętnym na coś takiego. Jeśli jest wybór zabić zwierzę jak najmniej boleśnie, a świadomie skazać je na męki, co byś wybrał?
@Aerials:

Jeśli jest wybór zabić zwierzę jak najmniej boleśnie, a świadomie skazać je na męki, co byś wybrał?


Jeśli mięso będzie dzięki temu tańsze, nie będę miał nic przeciwko niehumanitarnemu ubojowi. Serio.
@Aerials:

Jeśli jest wybór zabić zwierzę jak najmniej boleśnie, a świadomie skazać je na męki, co byś wybrał?


90% Polaków powie że opcja nr 1, ale kiedy to samo pytanie zadasz właścicielowi ubojni i dodasz, że opcją 2 ma zapewniony zbyt i 3x większą cenę proporcje się odwrócą. Sad but true
@duffman: @OjciecMarek: Ale mi chodzi o inną kwestię. Czytałam jak się pracuje w takiej ubojni. Przez to, że zwierzęta czasami są źle ogłuszane, cierpią bardziej (dobrze wykonana praca = mniejsze cierpienie zwierząt). Nie chodzi tu więc do końca o kwestie finansowe. Nie wiem jak wy, ale ja nie potrafiłabym pracować w miejscu, gdzie codziennie widziałabym cierpienie zwierząt, które swój byt kończą tak a nie inaczej przez to, że ktoś #!$%@?ł
@Aerials:

@Aerials: I co myślisz, że jak zwiększysz kontrolę to nagle ubojnie zaczną się przejmować samopoczuciem krów?


@duffman: Gdzieś tak napisałam? :D

Yyyy...w tym wpisie?!

Co powinno się stać, żeby kontrole takich miejsc miały miejsce częściej?


No, jak to nie sugeruje, że twierdzisz, iż częstsze kontrole poprawią sytuację pod tym względem, to ja jestem Arnold Boczek.

Ale mi chodzi o inną kwestię. Czytałam jak się pracuje w takiej ubojni.