Wpis z mikrobloga

Dobra, sprawdzamy jak tam plecy. Ja jestem po paromiesięcznym eksperymencie sprawdzającym czy można przetrenować tę partię mięśniową, przy okazji musiałem poprawić najszersze i górę żeby sprawdzić czy mnie blokowały w siadach. W tygodniu ciężkie focze wiosła, ściąganie drągala, narciarze, hammery (na talerze) i jakieś pierdoły. Dokładałem liniowo we wszystkim choćbym miałbym się zesrać. Ofc nie liczę martwych, siadów i ćwiczeń na stabilizacje.

Focze wiosło z hantli 20 kgx8 na 40 kgx12 czyli max mojej siłowni ale przeniosłem się na sztangę
Narciarze nie wiem od 4 ciężarków od góry do połowy stacku
Hammery z 20 kgx10 na 75x10 xD

Wnioski. Nie da się przetrenować pleców xD no dobra, pewnie jakbyś chciał to by się dało ale i tak już miałem łącznie z 7 ćw w tygodniu po 5 serii i nawet zakwasów nie czułem nigdy xD Przysiad? Jak był #!$%@? tak jest nadal, więc to nie wina pleców była xDD KUUUUUURŁA Zdjęcie w pozycji luźnej. Zostaję przy tej objętości na plecy jak w trakcie eksperymentu. Plecy every day for life
#mikrokoksy #silownia
stefan8800 - Dobra, sprawdzamy jak tam plecy. Ja jestem po paromiesięcznym eksperymen...

źródło: comment_t6HFD47yYcUXRMEqqP4j6sMs6b14Ok27.jpg

Pobierz
  • 15
nie xD nie wiem czy to nie od mojego drugiego eksperymentu, czyli pól kg twarogu dziennie od 2 miesięcy. Ma mordzie tez mi czasem wyskoczy a wcześniej nigdy nie miałem
@kRpt: no liczmy 20 serii roboczych na te ćwiczenia co wymieniłem ale jak się doda martwe ciagi, rzymską ławkę, czasem podciąganie jakieś żałosne, zercher holdy może nawet face pulle można trochę liczyć, to możliwe że wpadało to 30+. I pewnie nadal mógłbym doładować więcej objętości i nic by mi się nie stało i nadal progres siłowy by był. Plecy to chyba niezniszczalne partia xD
@stefan8800 aaa to nie jest az tak strasznie dużo xD Ja licze tylko te stricte "na plecy" to aktualnie mam 20 serii/tyg tj 5 wiosło, 5 podciąganie, 5 ściąganie drążka z góry i 5 przyciąganie siedząc. Na tył jeszcze face pulle i y raise po 4 serie
@kRpt: Czyli robisz to dobrze. A dużo ludzi trzyma się takich ram, które im youtuber powie że np. hurr durr duża partia przedział serii 12-20 a jak przekroczysz to się przetrenujesz i będzie stagnacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@stefan8800: Też robię dużo ćwiczeń na plecy w tygodniu. Trenuję splitem i prócz 4 ćwiczeń po 4 serie w dzień placów, to robię po każdym treningu (nawet po nogach i łapach) 50 podciągnięć (wychodzi 250 podciągnięć w tygodniu). Też nie odczuwam efektów przetrenowania, zakwasów na plecach dawno nie miałem.
@stefan8800: Lol to ja 22serie roboczych na tydzień mam w pierwszym bloku adaptacji po ponad rocznej przerwie.
W takim eksperymencie myślałem ze będziesz miał z 40+, bo 30 to zwykły trening według mnie. Oczywiście na plecy, w przeciwieństwie do łap które robię 1x tydzień 6serii.

Ale plecy solidne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Darknes17: ale no widzisz, każda seria robocza na tych ćwiczeniach jest na 10 RPE ( ͡° ͜ʖ ͡°) i serio nie liczę paru małych akcesorii na dobicie, zercher holda, farmerów itd. Nawet każde z tych cwiczeń zanim dojdę do roboczej to mam w uj serii wstępnych z małym przeskokiem przez co mi na trening schodzi nie raz półtora h albo 2 i w sumie muszę to ogarnąć