Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem drugiego auta typowo pod trasy i dalsze wyjazdy w przyszłym roku.
Auto ma być przede wszystkim wygodne dla 4 osób, stosunkowo tanie w eksploatacji, pojemne, duży sedan/limuzyna lub SUV. Budżet myślę będzie oscylował w granicy 100-150k zależnie od rocznika (biorę pod uwagę raczej 2015+).
Ostatnio nie śledzę tak dokładnie nowości i jak awaryjne są tego typu samochody i zwykle skupiam się na ich mocniejszych odmianach, więc może macie jakieś opinie z pierwszej/drugiej ręki i ewentualnie inne pomysły.

W oko póki co wpadły mi:
- Mercedes E220d W213
- Lexus GS200t poliftowy

#motoryzacja #kupautozmikro
  • 8
@MrGreeneye: E klase mialem i jezdzilo sie super. 9 biegowy automat robie mega robote.
Nie mialem distronica i lane assit czego zaluje. Polecam tez szukac wersji z duzym ekranem.

Merc tani w eksploatacji nie bedzie.

W tym budzecie ~150k to jakbys dobrze poszukal kupisz juz w222
Ale przepasc - mialem miesiac jako zastepcze i po wejsciu do w213 czulem sie jakby mi w psyk ktos dal.

Moje auto marzen na ta
@bigger: W222 to raczej już będzie przesada przy moich potrzebach, niech wyznacznikiem będzie fakt, że rozważam też Mondeo ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jak oceniasz awaryjność i częstotliwość wizyt w warsztatach z W213?
@MrGreeneye: Mondeo? Bitch please! ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


Jezdzilem nim z 9 miesiacy. Jakos ponad 30k nalotu, a auto bylo roczne, wiec nic sie nie dzialo. Raz mi jakis komunikat o dolewce liytra oleju wyskoczyl na trasie jak 2 paki darlem. Ale tak to prima sort woz.

Zalowalem tylko,ze dosc biedna wersja byla.

Konicznie distronic na trase bym bral, fotele z pamiecia,