Wpis z mikrobloga

Czy jest tu jakiś specjalista od #ubezpieczenia? Jako że biorę kredyt hipoteczny, żeby mieć przywilej oddawania połowy wypłaty bankowi, to chciałem jakoś zabezpieczyć bliskich kupując dodatkowo (bank wymaga ubezpieczenia na życie jednej osoby - wybraliśmy żonę) ubezpieczenia na życie dla siebie. #pytanie jest o wysokość składki. Parametry:

kwota ubezpieczenia: 380k
gwarancja niezmienności ceny: 30 lat
wiek: 29 lat

zaproponowana cena: 118zł/msc

Co myślicie?
  • 10
@drsadam: Ubezpieczenie na życie to kiepska inwestycja, ale banki wymagają takiego zabezpieczenia przy udzieleniu kredytu. Oczywiście, po spłacie kredytu można teoretycznie ubezpieczenie umorzyć. Lepiej było by wźąść ubezpieczenie na siebie -większe prawdopodobieństwo wypadku, oraz śmierci przed ukończeniem 60 roku życia.
@fromasz56: co mu zaproponujesz tańszego? Jeżeli to polisa indywidualna na 30 z gwarancją sumy ubezpieczenia oraz składki przez cały okres. Chyba że myślisz o malejącej sumie już na polisie a nie na wniosek klienta
Cena dobra, tańszego na tych samych warunkach nie znajdziesz. Jeżeli chodzi o tańsze ubezpieczenie to ja mam na max 300k, ale składka rośnie każdego roku, co też by się u Ciebie sprawdziło jeżeli zamierzasz obniżać sumę ubezpieczenia wraz ze spłatą kredytu - wtedy uda się utrzymać cenę. Za sumę 300 k składa w pierwszym roku 43.03 miesięcznie, drugi 48.23 zł trzeci 51.00.