Wpis z mikrobloga

Kisnę z ludzi którzy całe życie pracują w jakiś gównorobotach za mniej niż 3k na rękę. Przecież takie pieniądze w polsce to wegetacja. Zamiast się nie wiem, przebranżowić, zainwestować w siebie albo pożyczyć od rodziny pieniądze na kurs to wolą pracować za psie pieniądze w jakiś sklepach albo gastronomi i dawać się wykorzystywać przez januszy biznesu. A teraz jest przecież tyle możliwośći. Nie wychodząc z domu można się na przykład nauczyć podstaw programowania i za kilka miesięcy być na drodze do godnych zarobków. Ale nie, lepiej kisić się w januszeksie i narzekać jak to jest źle.

#gastronomia #pracbaza #zarobki #bekazpodludzi #januszebiznesu #rynekpracy
  • 16
  • 21
@Scaab 1. Faktycznie po kursie programowania można zarobić kokosy xd chyba że się skończy 10 takich kursów, to może xd 2. Pracuje w korpo za minimalną bo jak sam stwierdziłeś trzeba się przebranżowić i zainwestować w siebie, więc zamiast pracować w gastro wybrałam mniejsza pensje i możlliwosc awansu 3. Żaden kurs nie da ci gwarancji zatrudnienia, tak samo jak skończone studia. Czasem nawet praca na danym stanowisku przez 10 lat (patrz nauczyciel)
@Scaab a po kursach programowania to nawet na juniora cię nie wezmą, bo kiepskich programistów jest zatrzęsienie (nawet tych po studiach). Lepiej zapłacić ogarniętemu programiście, co zeby zjadł w danym rodzaju projektow niż mieć armię "Programistów" po kursach. Tak naprawdę to po kursie czeka cię 5 razy więcej samodzielnej nauki, a do tego nie każdy się nadaje
to najlepiej nic nie robic bo nie warto i usiasc z dupa


@Nick12: że co?

I kwilic ze inni to majo dobrze bo majo znajomosci

@Nick12: że co x2?
O mnie mówisz? Do mnie mówisz? Bo takie głupoty #!$%@?, że aż sama nie wiem skąd ci się to wzięło, na pewno nie ode mnie, bo nigdy tak nie twierdziłam
@kt13: "Żaden kurs nie da ci gwarancji zatrudnienia, tak samo jak skończone studia. Czasem nawet praca na danym stanowisku przez 10 lat (patrz nauczyciel) jest niewiele lepiej płatna, a gdy zmieniasz branżę to nikogo nie interesuje że masz 10 lat doświadczenia w innym obszarze, wie też ci zaoferują minimalną."
Po co się starać cokolwiek polepszyc w swoim życiu? Lepiej nic nie robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nick12: to wywnioskowałeś z tego co napisałam? Nie wiem skąd...
Zdarza się, że ludzie mają rozwiniętą karierę i tyle zarabiają bo to jest maximum w ich zawodzie i wcale nie tyrają bez studiów w januszexie jak to sugeruje OP "kisnąc z takich ludzi". Poza tym sama wspomniałam, że jak zmieniasz branżę by zarabiać lepiej to twoje poprzednie doświadczenie w innej branży się nie liczy, więc przez jakiś czas będziesz zarabiał jeszcze