Wpis z mikrobloga

Do Mireczków w #norwegia, jak to jest z feriepenger? Skończyłem pracę pierwszego września. Czytałem na forach, że rzekomo pracodawca powinien wypłacić feriepenger razem z ostatnią wypłatą. Czy to prawda? Nie jestem w 100% pewny czy będę wracał do pracy w przyszłym sezonie. I jak to jest z opodatkowaniem tych pieniędzy? Jedni mówią, że w następnym roku dostaje się nieopodatkowane, drudzy mówią, że można odebrać całość tego samego roku.
#emigracja #zagranico #praca
  • 4
@lowcajeleni: Nizupelnie. Bo feriepenger sa opodatkowane normalnie jako przychod. Jak je weziesz z ostatnia wyplata to poprostu zobaczysz ten podatek na lønnslip'e. A jak poczekasz do nastepnych wakacji, to ten podatek juz dawno berdzie zaplacony i rozliczony.
@lowcajeleni: W wielu firmach placi sie w norwegi podatek rzez 10,5 miesiaca a nie przez 12. W listopadzie pociagaja tylko polowe (zeby miec za co kupic prezenty na swieta) a w lipcu nie sciagaj wcale. W skali rocznej nie ma to zadnego znaczenia, taki jest poprosty system ze co miesica sciaga sie wiecej zey przez te 1,5 miesiaca w roku nie sciagac wcale.