Wpis z mikrobloga

#polskiedrogi #kierowcy

W nawiązaniu do wpisu kolegi @NashBridges

https://www.wykop.pl/wpis/44769581/tak-taryfiarz-mial-pierwszenstwo-ale-tworzenie-tak/157910725/#comment-157910725

ale druga strona medalu ( ͡° ͜ʖ ͡°): IKEA Bydgoszcz, ul. Skandynawska. Wyjazd z IKEA jeden pas w ulicę z dwoma pasami. Na przeciw w Lidlu również jeden pas.

Podczas jednego tygodnia miałem tam 3 sytuacje, że jebnąłbym wyjeżdżając ze sklepu IKEA. Nie mogę pojąć dlaczego dzbany wyjeżdżające z Lidla nie ustępują pierwszeństwa skręcającym w (swoje) prawo z naprzeciwka.

Znajomość przepisów wśród kierowców w Polsce to dramat.

In b4 hurr durr CZEGO NIE ZAJMIESZ PRAWEGO PASA!!~. A dlatego, że za chwilę jadę w lewo i nie widzę powodu ani potrzeby aby potem lawirować tylko dlatego, że matoł jeden z drugim nie zna przepisów oraz dlatego, że zgodnie z prawem po prostu MOGĘ zająć lewy.
źródło: comment_9ce81MYCK9fY7crjnMiea1if7dKXu3k0.jpg
  • 24
@senseiharanaoko: Przepisy tego nie zabraniają ale dla bezpieczeństwa swojego i innych powinieneś trzymać się prawego pasa. Tak samo nie stwarzać zagrożenia na drodze jakimiś durnymi manewrami. Sam napisałeś, że nie wszyscy to ogarniają i dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji to po co na siłę się pchasz? Masz do zrobienia furę?
A piszesz tak teoretycznie czy już miałeś taką sytuację?


@Bodzias1844: Miałem. Zwłaszcza na rondach jest to nagminne.

że mandat dostałbyś też Ty za niezachowanie ostrożności przy skręcie w prawo.


Od kiedy mandat się dostaje jeśli ktoś na tobie wymusi pierwszeństwo? Kolejny co w czipsach prawko znalazł? Wróć do WORDu. Można się powtórnie przeszkolić.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Chodzi mi o sytuację z tego wpisu, przy tym skręcie. Wszystko zależy w którym miejscu by w ciebie wjechał. Jeśli tak jak zaznaczyłeś na grafice to będzie twoja wina bo tamten już była na lewym pasie i ty mu zajechałeś. Jeśli byłbyś na wysokości końca pasa rozdzielającego kierunki jazdy to jego wina.
Ty za niezachowanie ostrożności przy skręcie w prawo.


@Bodzias1844: Jakiś nowy kodeks wszedł w życie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chodzi mi o sytuację z tego wpisu, przy tym skręcie. Wszystko zależy w którym miejscu by w ciebie wjechał. Jeśli tak jak zaznaczyłeś na grafice to będzie twoja wina bo tamten już była na lewym pasie i ty mu zajechałeś


Co to za brednie? Co ty tu tworzysz
Chodzi mi o sytuację z tego wpisu, przy tym skręcie.


@Bodzias1844: Taką sytuację też miałem.

Wszystko zależy w którym miejscu by w ciebie wjechał


Nie bardzo. Jakby wjebchał mi w bok maski to tak samo byłby ukarany jak w bok tyłu. Bo to on nie ustąpił pierwszeństwa a ja miałem PEŁNE PRAWO zająć dowolny pas.

eśli tak jak zaznaczyłeś na grafice to będzie twoja wina bo tamten już była na lewym
Nie słyszałeś o czymś takim jak zachowanie ostrożności i ograniczeniu zaufania? Oraz o tym, że jeśli masz możliwość uniknięcia stłuczki to to robisz a nie upierasz się, że miałeś pierwszeństwo i uj.


@Bodzias1844: Tak słyszałem i na pewno nie polega to na tym, że mam postępować niezgodnie z przepisami ruchu drogowego bo A NUŻ ktoś postanowi je złamać xD
ograniczeniu zaufania


@senseiharanaoko:

A "zasada ograniczonego zaufania" chyba nie jest Ci znana albo jej nie rozumiesz, bo wbrew obiegowej opinii oznacza ona, że mam prawo zakładać, że inni uczestnicy ruchu biorą w nim udział przestrzegając przepisów ruchu.