Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Tamozaplotem: Nie rozumiem, mozesz wyjasnic czemu Ci nie pasuje domowa hodowla?
Sam jakbyn szukal Bernardyna/Alaskana/Bernenczyka i milobym do wyboru z hodowli za2000a za 200zl od dwojki rodzicow z jednego gatunku to wzialbym te tansze. Skoro roznicy nie widac to po co przeplacac?
Czym sie rozni zdrowy pies z park domowej a takiej z hodowli? Kupujesz szczepisz, sterylizujesz a 1800 w kieszeni :)
Oczywiscie mam na mysli nornalna hodowle a nie paskudne
  • Odpowiedz
Chyba się nudzisz. Ten portal już kompletnie podupadł.
Daje ci to jakąś satysfakcję? Jak tak to tylko źle o tobie świadczy, a szczególnie o braku jakiejkolwiek empatii.

Zajmijcie się czymś pożytecznym. Nie masz nauki jutro do szkoły to idź poroznoś ulotki. Pomóż rodzicom w domu, dołóż się w jakiś sposób do budżetu rodzinnego.
Większość tych ogłoszeń z olx to zapewne normalni ludzie, którym urodzi się raz na jakiś czas szczeniak.
Chcesz walczyć
  • Odpowiedz
@maxbor555: raz, że to mit. A dwa szkalujemy zachowanie ze skrinów. Czyli ogłoszenie ustawione za free, a podczas rozmowy 500zł - to są pseudohodowle, ziom. Natura xD O naturze to mozemy mówić w kontekście dzikich zwierząt, których populacja jest regulowana przez drapieżniki czy myśliwych, a nie zwierzaki domowe, które się rozmnażają bez kontroli. Gdyby mogły to by tego nie robiły w takiej ilości, myślę że kotka żyjąca na śmietniku wolałaby nie
  • Odpowiedz
Nienawidzę takiego #!$%@? się komuś w kieszeń "ooo bo nielegalne zwierzaki" "ooo bo dziadek sprzedaje jajka od kur bez paragonu" "oo bo babcia chce sobie dorobić do renty i sprzedaje grzyby na targu bez kasy fiskalnej". Rozumiem, żeby to była jakaś typowa hodowla, ale najprawdopodobniej tutaj babka chce po prostu sobie "zarobić" na karmę, albo na głupiego weterynarza, ale oczywiście wykopki wszędzie widzą problem.

@Papej: Ktos nielegalnie probuje sie dorobic na
  • Odpowiedz
@Wejszlo: mam psa ze schroniska i miałem kiedyś kota i wielokrotnie wspomagałem schroniska finansowo, więc bardzo dobrze wiem jak to wygląda.

Powtórzyłaś dokładnie to co ja napisałem, więc niczym mnie nie zaskoczysz.

Teraz wyobraź sobie, że masz żonę jesteście po ślubie i co chwilę robicie sobie dziecko, aż do momentu gdy już nie będzie w stanie ona albo ty. 9msc, i cyk jak tylko wejdzie w kolejny cykl kolejne. I tak
  • Odpowiedz
@Tymajster: Ale nie wprowadzą takiego prawa. Kazdy przepis po cos jest. A ten o ktorym mowa jest wlasnie po to, zeby takie debile bezmyslnie nie rozmnazaly psow. Wezcie sie do uczciwiej roboty.
  • Odpowiedz
@kezioezio: Co to jest za krzywda zwierząt xDDDDDDDD Bo pies się oszczeni i pieska to boli? xDDDDDDDDD
Wystrzelajmy wszystkie dziki w lesie! Bo je też poród boli. Po co mają się męczyć?

  • Odpowiedz
@mudmen: Czego nie rozumiesz? Chcesz miec psa za darmo to idz do schroniska. Chcesz miec rasowego psa, to zaplac i kup z legalnej hodowli, januszu. Jak ma byc dobrze w tym kraju, jak tutaj same biedaki, dla ktorych kupno psa za 3-4k to przeplacanie za papierek xD Mentalny beton.
  • Odpowiedz
  • 0
@kezioezio no tak... bo rodzenie dzieci (szczeniąt w tym przyoadku) to taka krzywda xd

Źle mnie zrozumuałeś, ja absolutnie nie mówię o typowej hodowli, gdzie zwierzęta żyją w klatkach i są zapładniane za każdym razem kiedy można
  • Odpowiedz
@mudmen: Nie wiem, i gowno mnie to interesuje. Jak cie nie stac na cos to to kradniesz, czy nie kupujesz? Jak nie stac na rasowego psa, to bierzesz mieszanca ze schroniska. Nie regulowac to by mozna bylo w cywilizowanym kraju, a nie w polsce, gdzie te zwierzeta dawno by wszystko rozkradły jakby nie stac nad nimi z batem.
  • Odpowiedz
@kezioezio: Jak mnie na coś nie stać to biorę substytut, którym może być pies bez papierka z domowej hodowli.
Po co wpieprzać się ludziom w życie i nie pozwalać im samodzielnie dokonać wyboru?
Jeśli nie byłoby popytu na psy bez papierka to by takich psów na rynku nie było.
Chcesz kupić psa z licencjonowanej hodowli droga wolna. Nie zabraniaj innym dokonać zakupu u osoby prywatnej.
Jaka jest różnica czy pies z
  • Odpowiedz
@Papej: Jesli komus przez przypadek suka sie oszczeni, to zazwyczaj zalezy mu tylko na tym, zeby wydac szczeniaki, bo nie chce tyle psów. Jak ktos wystawia psy na internecie a potem chce za nie np 600 zl, to znaczy, ze zrobil sobie nielegalną hodowlę i trzeba to zwalczac.
  • Odpowiedz
@Tymajster: Czyli na wszelkie zarzuty o to, ze zwierzęta są wręcz katowane odpowiadasz „ale ja oszczędzam 6600 zł”.
Można się oszukiwać, że gacie z bazaru to to samo co boss, a nie będzie się przecież za metkę płacić. Można, ja nic nie bronię.
  • Odpowiedz