Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja uważam że wymaganie od kandydata z wieloletnim doświadczeniem klepania gówno-zadanek typu REST API to parodia?? Oczywiście przed rozmową z programistami, bo taki pair coding w siedzibie firmy nawet nad prostym zadaniem zwykle jest bardzo ciekawy, pozwala poznać jak kandydat myśli, pracować razem nad rozwiązaniem.

Rekruterka obiecała feedback czy umawiamy spotkanie czy nie, a teraz mi wciska w mailu jakieś zadanie "jeśli wynik będzie wysoki zaprosimy cię na spotkanie z nami".
Oczywiście nijak się to ma do procedury rekrutacji opisanej na ich stronie ani tego co ustalaliśmy przez telefon XD
Wygarnąłem tej idiotce co o niej myślę.
Cóż, firma fajna ale HR #!$%@?...

Podobnych gównozadań o podobnym motywie wisi na moim githubie conajmniej kilka.
Ale nie, każda firma chce żebyś jej klepał od zera podobne gówno i marnował na to kilka godzin xD

#pracait #programista15k #programowanie #bekazhr #hr
  • 17
@villager: dodam, że kilku rekruterów już wcześniej udało mi się przywołać do porządku że zadanie prawie identyczne leży na githubie i mogą sobię ocenić nic nie będę klepać, ale z tą idiotką już mi się nie chce gadać
@TwujKoshmar: spodziewaj się że po rozmowie będą cię obgadywać z rekruterką, ale w twarz ci nigdy nie powiedzą że mają do ciebie jakiś problem, czy coś jest źle xD to też już klasyk w tej branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@temokkor: "podobne" to może za duzo powiedziane, ale na pewno w podobny sposób ilustrujące umiejętności. Szczegóły potrafią być na tyle specyficzne ze duzo czasu sie nie oszczędzi samym zaczynaniem od szablonu.
@villager: jeśli masz wielokierunkowe doświadczenie i idziesz do dobrej firmy to tam takich pytań nie ma, bo pracują tam ludzie, którzy wiedzą jak rozpoznać ogarniętego kandydata, a taki nawet jak nigdy REST API nie napisał to by to zadanie zrobił z palcem w dupie. Skoro nie masz jeszcze skilla żeby aplikować do takich firm to kulisz ogon po sobie i grzecznie robisz to o co proszą
@villager: Słyszałam, że wiele firm w ten sposób wyłudza wykonanie jakiegoś zadania, a potem piszą kandydatowi coś w stylu "odpadasz, bo tak". Sama parę lat temu dałam się tak złapać na pisanie tekstów na czyjąś stronę internetową. U mnie na szczęście są właściwie tylko rozmowy (2), dopiero na koniec u klienta pisze się odręcznie krótki test.
@WyjmijKija: Za takie zadania to się normalnie powinno płacić i koniec kropka. Wyselekcjonować kilku potencjalnie najlepszych to chyba żaden problem. Ale nie, nie dość że jest cholera wie ile takich Januszy, to jeszcze jest dużo takich gości co im tylko przyklepują. Programista który bierze nawet dajmy na to 50 zł/h, to robiąc zadanie na 4h za darmo jest de facto 200 zł w plecy, policzyć to jeszcze razy 10 albo 20,
@Babazhaeru: Kiedyś dostałem za zadanie napisanie prostego chata w PHP. Raczej nie wskazywało na możliwość wyłudzenia ale innym razem był to parser plików graficznych, wyciągający pewne informacje a to już było podejrzane.
@WyjmijKija: właśnie kontrakt z tego typu firmą mi się szykuje, ale to perełka bez głupiego działu ze studentkami w HR jak w 99% software housów :D pół godziny im wystarczyło(+ ew. może dokładne przejrzenie portfolio, nie wiem czy dokładniej sprawdzali) i nie mieli więcej pytań
I co piszesz wszystko za każdym razem od zera, czy po prostu kopiujesz to co masz w poprzednich repozytoriach i zmieniasz w odpowiednich miejscach?


@temokkor: może źlę cię zrozumiałem i chodziło i o to czy jest tam "różnorodność" - w takim razie tak, większość jest na dość zróżnicowanych frameworkach i bibliotekach