Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#depresja #nerwica #psychologia #psychiatria #seks

Ktoś może wypowiedzieć się czy po przyjmowaniu SRRI spada nagle libido? Mam partnerkę, a nie chciałbym przez okres leczenia zaniedbywać swoich obowiązków w łóżku z różową.
Ogólnie nie wiedziałem, że ceny innych leków są tak drogie, ponad 100 zł, te SSRI jest względnie tanie.

Jest szansa, że u mnie nie będzie z tym problemu?Może jakieś inne leki które nie powodują obniżenia libido, czy też wzrost masy ciała?
Jeśli tak to jakie i jak z ceną?
Bo ciężko z kasą, a leczyć nerwicę, stany lękowe jakoś trzeba.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak SSRI obniżają libido, ale dużo zależy od tego jaki lek konkretnie będziesz brał i w jakiej dawce. Paroksetyna dużo gorzej wpływa na sprawy łóżkowe niż np. escitalopram. Często też te problemy przechodzą z czasem a niektórzy w ogóle nie zauważają różnicy. No i niektórzy panowie uważają to za plus, bo mogą dłużej. Co do cen to większość antydepresantów jest tania. Ja w aptece zawsze proszę o tańszy zamiennik. Co
OP: @ryyj: @Patrycja89:

ale ja już też mogę długo i zbyt długo, a nie biorę leków... gorzej jakby w ogóle mój mały by nie reagował :( tego się boję
jak z erekcją? bo czytałem, że istnieje coś takiego jak PSSD, czyli nawet po odstawieniu leku jest słabo...

zbieram się od dłuższego czasu do lekarza, ale nie wiem moja partnerka na to zareaguje, bo nie chciałbym żeby nawet wiedziała że
@AnonimoweMirkoWyznania: Zalezy jakie ssri. Mnie kastruje po paroksetynie, wenlafaksynie, escitaploramie, anafranilu. Niestety są to najlepsze ssri na moje dolegliwości. Taki np citalopram, seronil, nie miały wpływu na libido, ale były mniej skuteczne. Jednak w przypadku, bycia z różową, lepiej żeby sprawność seksualna była, bo max. po paru miesiącach abstynencji. Związek sie rozleci. A ty będziesz sie czuł jak gówno w przeręblu. Czyli w skrócie zapytać lekarza o słabsze ssri.
@AnonimoweMirkoWyznania: przez pierwsze parę tygodni obniżają dość mocno, potem lekko się powinno zwiększyć, ja miałem ok 2-3 krotną redukcje libido potem, przez pierwsze 2 tyg. całkowity brak. Oczekuj 2-3 krotnego opóźnienia czasu do orgazmu. Możesz się nie podniecać wizualnie / "myślowo" ale w trakcie gry wstępnej powinien ustać bez problemu. Jak chcesz coś bez dysfunkcji seksualnej to może moklobemid? tianeptyna? średnio skuteczne ale może warto dać im szanse najpierw.
Mnie kastruje po paroksetynie, wenlafaksynie, escitaploramie, anafranilu. Niestety są to najlepsze ssri na moje dolegliwości.

@elLobo: anafranil to nie jest ssri. wenlafaksyna w dużych dawkach również.
@AnonimoweMirkoWyznania: Z leków, które nie wpływają na libido to jedyne co mi przychodzi do głowy to bupropion(który jest dosyć drogi, a efekty chyba ma gorsze od ssri) oraz maklobemid(raczej rzadko się go przepisuje, bo leki z grupy MAOI reagują z dużą ilością leków i trzeba unikać różnych pokarmów). Weź pod uwagę, że podczas wizyty możesz wspomnieć lekarzowi o tym, że boisz się problemów seksualnych to może do tego SSRI dołoży ci