Wpis z mikrobloga

No siema lotnicze świry!
Po prawie miesiącu oczekiwania w końcu dostałem upragniony papier ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz przyszedł czas na nabijanie 150h nalotu i kurs teoretyczny ATPL. Niestety przez niezwykłą sprawność działania naszych urzędów nie zdążyłem na kurs w październiku więc nadal szukam czegoś szybciej niż w marcu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przez to opóźnienie mój ambitny plan dokończenia szkoleń do CPL jeszcze w tym roku legł w gruzach, ale nie ma tego złego - nadwyżkę czasu zamierzam wykorzystać na zrobienie licencji szybowcowej, a potem mam nadzieje się załapać na holówkę i polatać troche zabytkami nieba ( ͡ ͜ʖ ͡)
A tymczasem już w przyszłym tygodniu znów wsiadam do cessny jak pogoda da

Zapraszam do obserwowania tagu #odzeradoatpla
Stay tuned!
#lotnictwo
mattwoo - No siema lotnicze świry!
Po prawie miesiącu oczekiwania w końcu dostałem up...

źródło: comment_iUaF0YSjcdlozUJ9hIdFfzhfRyOz7KHF.jpg

Pobierz
  • 36
@mattwoo: Szacun, że w pogoni za upragnionym CPL(a) nie zapomniałeś o najpiękniejszej dziedzinie lotnictwa, czyli o szybowcach. Ja również liczę na to, że w końcu uda mi się podejść do egzaminu SPL(a), mimo dynamicznego szkolenia zintegrowanego. Mam wrażenie, że coraz więcej osób pomija szybowce w swoim szkoleniu. Gratulacje i szerokiej drogi!
@KolczyQ: Z kolesiostwem się zgodzę, wszyscy wszędzie się znają i wszystko sobie załatwiają. Jednak nie jest ono większe niż w innych grupach zawodowych typu lekarze albo prawnicy. Taka branża i trzeba się z tym pogodzić. Niezdrowa atmosfera chyba zależy od aeroklubu, nie wiem z jakim miałeś złe wspomnienia, ale tu mogę się z Tobą zgodzić, nie wszędzie jest fajnie. Jeśli chodzi o sprzęt to zależy czego oczekujesz. Mnie bardziej jara latanie
@Nihilnovi96: No ale jak za coś płacę to raczej wymagam, a nie sytuacje z Babic lub Muchowca, że rezerwujesz samolot i po przyjściu na lotnisko samolot stoi rozebrany lub kto inny nim lata.
Babice są mistrzami w wymianie oleju na czas - 2 tygodnie samolot potrafi stać...