Wpis z mikrobloga

#pracbaza #korposwiat
Mircy jak ja sie wscieklam to ja nie.
Jestem w tygodniowej delegacji sluzbowej i obmyslam plan jak sie zachowac po powrocie.
Moja firma wyslala mnie do Bulgarii. Mnie i 10innych pracownikow. Mielismy jechac autokarem (ok 16h trasa, 1400km). Podstawily sie dwa male busy 9osobowe. Kazdy z jednym kierowca. Uznalismy ze to ryzykowne i nie zgadzamy sie jechac z 1kierowca. Moja firma nie wyrazila zgody na pobyt w hotelu na odpoczynek w polowoe trasy bo to kosztuje. HR skontaktowal sie z przewoznikiem, ktory potwierdzil ze w Czechach dosiadzie sie 2gi kierowca. Wsiedlismy wiec i pojechalismy. W czechach kierowcy nas wysmiali i powiedzieli ze za taka kase jaka placi nasza firma oczekiwanie 2kierowcow to zart. Probowalismy sie kontaktowac z kierownictwem ale nagle przestali odbierac. Totalna olewka. Nie wiedzielismy co robic. Finalnie skonczylo sie tak ze dojechalismy do celu z jednym kierowca ktory prowadzil 21h bez przerwy. Ciezkie warunki, mgla. Duzo stresu. Kierowca na jakichs dragach wiec nie zasypia. Zero poczucia odpowiedzialnosci przez managerow. Nikt nie jest winny sytuacji bo nie potrafia wytypowac miedzy soba osoby odpowiedzialnej za organozacje wyjazdu. Jestesmy na moejscu juz 5dni i nikt noe zadzwonil zapytac czy dojechalismy, albo ze nas przepraszaja. Za to dzaonia z normalnymi poleceniami sluzbowymi jak gdyby nigdy nic. Korpo zatrudniajace 700osob.... Jak byscie sie do takiego czegos odniesli
  • 132
@szunis: dlaczego atencjuszko?
Wiesz ile dla mnie jest tu niejasnych rzeczy. Punktow do ktorych nie potrafie sie odniesc i dlatego pisze bo potrzebma jest mi opinoa inmycj. Np. Kontaktowalismy sie ze znajomymi prawnikami ktorzy mowili nam ze na busach do 3,5tony kierowcow nie dotyczy to samo prawo co kierowcow w autokarach wiec nawet zgloszenoe do Pipu tej sytuacji niewiele pomoze
@pomaranczkawcurry: O pani jeśli to prawda to powiedz co do za marne korpo że żydują na bezpieczeństwie swoich ludzi XD pozbyć się was chcieli czy co? Prawda jest taka że to ich wina a nie przewoźnika bo oczywiście szkoda pieniędzy, wystarczą dwa busy w pojedynczej obsadzie na taką trasę XD gratuluje, ja bym nie wsiadł i nigdzie nie pojechał a sprawę zgłosił do jakiegoś PIPu czy gdzieś chociaż to równałoby się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 71
@pomaranczkawcurry: jeśli sytuacja się powtórzy w drodze powrotnej to proponuję telefon na policję żeby sprawdzili stan Januszbusów. Poza tym jeżeli byliście zapewnienie o drugim kierowcy a tego nie było to sprawa podpada pod definicje oszustwa z KK. Nie ważne czy oszukał was pracodawca, czy przewoźnik, a świadków chyba jest sporo. Pozatym szukał bym w temacie "zagrożenia życia lub zdrowia" może w tą stronę da się coś udowodnić. 21h jazdy to mocne