Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z mirkujących jest w stanie podpowiedzieć mi, czy szef z księgową nie ograli mnie na 2 dni urlopu?
Sytuacja przedstawia się tak, ze podpisałem umowę o prace na 2 lata, które właśnie mija. Urlopu do końca nie wykorzystałem i dogadałem się tak, ze ten urlop jak i dni pracy zostaną mi wypłacone. Wcześniejszy urlop nie był księgowany, tylko wszystko miało byc podliczone na koniec umowy (taka branża). Rozchodzi się o to, ze przy rozliczeniu wyszło ze rocznie dostałem 19 dni urlopu i zostałem rozliczony za łącznie 38 dni urlopu w ciągu dwóch lat, gdzie należało mi się 40. Nie pasowało mi to i trochę poczytałem ze są odstępstwa od dni urlopów, np urlop bezpłatny może mieć na to wpływ, ale nic a tych rzeczy nie miało miejsca.
Chodzi o to ze w przyszłym tygodniu będę podpisywał wszystkie papiery, w tym urlopowe i czy jest tu jakoś szwindel?
Wiem, ze to tylko 2 dni urlopowe, ale chodzi mi o sam fakt, ze ktoś próbuje coś zakręcić.
#ksiegowosc #pytanie #praca #prawo
  • 10
@kryscz: Czyli od 3.11.2017 do 2.11.2019? W takim razie urlop przysługujący Ci za 2017 rok to 2 dni albo 1 w zależności od "dobrej woli pracodawcy" (ponieważ pierwszy urlop nazywany jest urlopem cząstkowym i przysługuje z dołu, z upływem każdego miesiąca pracy i nie ma odpowiedniej podstawy prawnej nakazującej zaokrąglenie wymiaru). Za 2018 20 dni a za 2019 to 19 dni, łącznie 40 albo 41
  • 0
@Stalowa_Figura: Końca terminu na umowie nie mam, tylko okres dwóch lat. Czyli możliwe ze podstawią mi jakiś dokument, który pozbawi mnie tych dwóch dni urlopu?
Poznałem przez ten czas pracodawcę i wiem ze jest skłonny zrobić przekręt, stąd moje doszukiwanie się
@kryscz: Nic bardzo prawdopodobnego nie przychodzi mi do głowy, po za jakimś sfałszowanym wnioskiem urlopowym na urlop wypoczynkowy, który sprawi, że wykorzystasz więcej dni niż de facto zużyłeś. Albo właśnie jakiś lewy wniosek o urlop bezpłatny, który zmniejszy ci liczbę przysługujących dni. Szczerze jednak w tą drugą opcję wątpię bardzo mocno bo musieliby babrać się z korektami deklaracji DRA wysyłanych do ZUS.
Jeżeli dostaniesz świadectwo pracy i się z jego elementami
  • 0
@Stalowa_Figura: Dziękuje Ci bardzo. Dzisiaj wynikła ta cała sytuacja i dopiero wieczorem na chłodno to przeanalizowałem. Wciąż mnie to gryzło i nie miałem z kim tego skonsultować i pomyślałem o mikroblogu, jednocześnie nie spodziewając się tak przejrzystej odpowiedzi. Dziękuje jeszcze raz, bo utwierdza mnie to w przekonaniu, żeby poruszyć ten temat z pracodawcą.
@kryscz: Nie ma za co. Najlepiej zapytaj na jakiej zasadzie wyliczyli ci tyle a tyle urlopu do wykorzystania i wykorzystanego.
Jakbyś miał jakieś wątpliwości po rozmowie z szefem, możesz wołać/pisać. Postaram się pomóc :)