Wpis z mikrobloga

Żyjemy w 21 wieku, latamy w kosmos, robimy przeszczepy serca itp., a nie mamy leku na kolkę u noworodka xD mam dziecko 2tyg i dostało kolki która będzie trwać przez minimum następne 2.5miesiąca. Przecież to jest jakaś masakra XD wykopki mogą gadać co chcą, ale dziecko to jest mega ciężka praca, moim zdaniem cięższa niż praca normalna xD moja żonka jest inżynierem audio i już ma dość, a ja pracuję w IT i też zdycham xD
#madki #praca #dzieci #medycyna #zdrowie #500plus
  • 142
@bolczan: Akurat to, że Sab Simplex posiada skład podobny do np. Boboticu to doskonale wiem. Różni się stężeniem, natomiast z jakiejś dziwnej przyczyny Sab Simplex pomagał a Bobotic nie. Tak samo jak pomagała Gripe Water z UK. Co zrobić. Myslisz, że nie sprawdzałem?
@bolczan: stary, wiem, czytałem skłądy, wiem że to to samo, ale espumisan nie działał a sab simplex tak, nie wiem czy dodali tam skrzydło nietoperza czy róg jednorożca ale po którejś nieprzespanej nocy kiedy widzisz jak twoje dziecko drze się w niebogłosy i skręca z bólu masz w dupie że espumisan to to samo, po prostu #!$%@? kupujesz z niemiec bo działa ...
@bolczan: z tego samego powodu ci "oświeceni rodzice" jak ich nazwałeś robią idiotyczne nielogiczne rzeczy które niby nie powinny działać (np. ktoś wyżej pisał o jakichś przysiadach z dzieckiem etc.)

Tak po prostu wygląda prawdziwa desperacja

Kto miał dziecko z kolką ten się w cyrku nie śmieje ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Qrka: miałem i to dwójkę. Po prostu przy pierwszym absolutnie nic nie pomagało, każdy "kupcie sab simplex", znajomy w Niemczech pracuje, kupił mi w tamtejszej aptece oryginał prosto od pigularza, a i tak #!$%@? dawał :) Może jakiejś części dzieciom pomaga, nie mówię że nie, ale często to jest taki efekt dla rodziców, mają wtedy spokojne sumienie że coś dali dziecku na ten płacz, żeby złagodzić ból :) Drugie na szczęście
@obcx w naszym przypadku błyskawicznie pomógł Sab simplex zamowione w niemieckiej aptece bo w PL teotetycznie niedostępny. Skład niby taki sam jak polski espumisan ale espymisanie darcie byłi jeszcze większe, a po sab simplexie kolka przeszła natychmiastowo. Dodawalismy kilka kropli do kazdego karmienia mlekiem. Polecam.
@bolczan: widać było różnice po podaniu i to taką którą raczej nie da się pomylić z niczym innym, z piekielnych wrzasków do spokojnych pomrukiwań, i normalnego snu, także wątpie żeby to był efekt "spokojnego sumienia"
@obcx:

wykopki mogą gadać co chcą, ale dziecko to jest mega ciężka prac


Prawda, ale ja byłem tak pozytywnie zakręcony faktem, że mam dziecko, że średnio spałem jakieś 2, może 3 godziny na dobę xd. To nie tak, że bardzo przeżywałem czy coś, nie, po prostu mój organizm przełączył się w taki tryb, w którym działał sprawnie przy znacznym deficycie snu, wręcz przypominało to lekką euforię xd. Brałem laptopa, książki i...
@obcx: Colief jest spoko, nie wiem czy dostępny w polszy, espumisan dla dzieci też robi robote. Ząbkowanie mam za sobą i też był luzz, wystarczy smarować jak ryczy i dać coś do gryzienia. Arbuz ulży w cierpieniu.
@bolczan: wiem o tym bo mam w rodzinę w niemczech. Tam jest zwyczajnie większa dawka. Na moje dziecko jednak espumisan nie działał a sab simplex działał ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@obcx: Moja młoda ma 2 miesiące, mamy butelki Anticolic z Aventa i profilaktycznie w domu Kolzym i Delicol. Z tego co się orientowalem to przyczyną kolek może (tak jak piszesz XXI w. a dalej nie wiadomo na 100%) być nietolerancja laktozy. Te krople mają laktazę i są bardziej pomocne niż espumisan. Trzymaj się!
Znam ten ból aż za dobrze
Decydując się na dziecko nie zdawałem sobie sprawy że to taka rzeźnia.
U nas mija już 18 miesięcy i dalej nie śpimy, cały czas coś
Kolki, zatwardzenia, choroby, nie wspomnę już o zębach: 20 zębów a dla ciebie każdy ząb to ileś nieprzespanych nocy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@obcx mam dziecko lvl 5.5 miesiąca i kolki to była rzecz której najbardziej się bałem :) na szczęście obyło się bez. Córka miała za to gazy, też od polykania powietrza, ale w końcu jej przeszły. Gripe water pomogło. Wygoogluj sobie