Wpis z mikrobloga

Żyjemy w 21 wieku, latamy w kosmos, robimy przeszczepy serca itp., a nie mamy leku na kolkę u noworodka xD mam dziecko 2tyg i dostało kolki która będzie trwać przez minimum następne 2.5miesiąca. Przecież to jest jakaś masakra XD wykopki mogą gadać co chcą, ale dziecko to jest mega ciężka praca, moim zdaniem cięższa niż praca normalna xD moja żonka jest inżynierem audio i już ma dość, a ja pracuję w IT i też zdycham xD
#madki #praca #dzieci #medycyna #zdrowie #500plus
  • 142
@obcx zweryfikuj czy to nie alergia na białko mleka krowiego, które w naturalnym pokarmie siłą rzeczy jest, nawet kiedy matka ogranicza jedzenie nabiału do minimum. Nasz bombelek miał jazdy przez 2 miesiące, niby kolki, ale dopiero przeszło kiedy dostał specjalny pokarm modyfikowany dla alergików. Zaczął również wtedy normalnie na wadze przybierać. Żadne symetikony nie pomagały
@obcx: niestety jeśli to prawdziwe kolki to macie do 3 miesiąca życia w plecy. Plus jest taki, że żadne ząbkowania ani gorączki już Was nigdy nie ruszą. Prawdziwie kolki pojawiają się u znikomego % niemowlaków i nie ma na nie żadnej metody - dla świetego spokoju możesz sprawdzić te wszystkie kropelki, masaże i inne. Wielu rodziców myli sporadyczne bóle brzucha z kołkami. U nas od bólu zrobiły się przepukliny, pare razy
@obcx my próbowaliśmy lek który mozna kupić tylko w Niemczech ale działa - nazywa się to San Simplex, dużo masowania bruzcha po jedzeniu, termofor na brzuch jak boli, ogólnie powodzenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@obcx: Oprócz polecanych już kropel i ugniatani nóg po masowaniu brzucha to dodam jeszcze w ramach właśnie tego masowania - powinno być ono delikatne, okrężnymi ruchami. Najlepiej wcześniej dłoń lekko natrzeć odrobiną oliwki czy innego tłustego kremu by lekko sunęła po brzuchu malucha.
@obcx: niedawno przechodzilem to, co Ty. Bedzie ciezko.
Generalnie badania nie potwierdzaja skutecznosci zadnego leku, ale my stosowalismy krople: Delicol oraz Bobotic Forte i bylo lepiej.
@obcx: a u mojego kolki przeszły jak sen złoty, jak w mleku modyfikowanym pojawiło się ok 50% takiego na zaparcia, z większa ilością błonnika. (Reszta zwykle mleko). A w ogóle zaobserwowaliśmy ze po cycu ma straszne kolki, bo butelce dużo mniejsze i to był jeden z powodów żeby przestawić małego wyłącznie na butle w okolicy 3 miesiąca .
A espumisan tez działał, Tylko młody puszczał po nim tak potężne bąki ze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@obcx: u tak małego dziecka nie powinny się pojawiać kolki, a raczej nie wykształcenie układu pokarmowego. U mnie pomogło zmiana mleka na modyfikowane. Już po 1 dniu była zmiana na plus. Ale najpierw robiliśmy badania kału zlecone przez pediatre
@obcx: ziomeczku jak chcesz to mam Sab Simplex 3 opakowania oryginalne niemieckie z amazona ;) mojej już przeszły kolki, ale Sab Simplex trochę pomagał(nie myśl że dasz łyżeczkę i elo po problemie). No i sprawdza się że niemieckie lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) espumisan z Ojczyzny ma taki sam skład, a #!$%@? dawał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@obcx lefax, sab simplex. Chyba w Polsce niedostępne. Mogę Ci wysłać z Niemiec, jeśli chcesz. W szpitalu po porodzie polecili lefax - zero kolek ( ͡º ͜ʖ͡º)