Wpis z mikrobloga

Przez 13 lat bycia na zmianę wegetarianką i weganką, ludzie straszliwie się mnie czepiali, wyśmiewali i cisnęli, że jestem głupia, że to niezdrowe, że gdzie białko, że nie mam racji, że kto to widział takie wymysły. Raz nawet, pewien osobnik doprowadził mnie do łez.

Po latach, gdy diety roślinne stawały się coraz modniejsze, a ja przestałam być wyrzutkiem społeczeństwa, okazało się, że mój organizm coraz gorzej radzi sobie z funkcjonowaniem na samej zieleninie. Z bólem serca musiałam wrócić do wszystkożerstwa i przyznać się sama przed sobą, że się myliłam. Wyzdrowiałam, nigdy w życiu nie czułam się tak dobrze, jestem przeszczęśliwa i szalenie doceniam to każdego dnia. Niestety, znowu nie trafiłam w czas z modą i teraz słyszę, że jednak wcześniej nie byłam głupia, to teraz jestem, bo umrę na raka od mięsa, a diety roślinne to jedyna słuszna droga.

Stąd moje pytanie, drodzy Mircy i Mirabelcy – na jaką dietę powinnam teraz przejść by ludzie się ode mnie raz na zawsze odje**** i przestali wpieprzać w talerz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gownowpis #oswiadczenie #bekazwegan #weganizm #bekazwegetarian #wegetarianizm #pytanie
  • 132
co mi nie wyjdzie w życiu to słyszę że to dlatego że nie spróbowałam wszystkich potraw na wigilii! xD


@pyrazlasu: HAHHAHAHAAHA

Bosze, dlaczego ludzie mają taki problem z tym co kto je i co uważa za słuszne by jeść... Podobno gorzej jest tylko jak się ma bombelka i trzeba słuchać rad i wszyscy lepiej wiedzą co jest dla niego dobre, a ty robisz wszystko źle! Po takiej szkole przetrwania, po trawożerstwie
@AkyszLewusie Żywcem mnie nie wezmą! Prędzej zdechnę z głodu niż zjem sałatkę xD @kvoka dzielna! W ogóle to jest strasznie dziwne jak bardzo mamy kulturę porad xD co się nie dzieje jakakolwiek ciotka ma milion rad, nawet jeśli o nie nie prosisz xD a jak nie rad to chociaż historii że ona ma gorzej /lepiej w zależności od kontekstu xd jak choroby to gorzej, jak wakacje to lepsze xD a niech #!$%@?ą
Prędzej zdechnę z głodu niż zjem sałatkę xD


@pyrazlasu: Haahah strasznie mnie to śmieszy :ddd

Racja, dlatego ja, obserwując to wszechobecne doradzanie, a raczej wpierd*****e swojego zdania gdzie się da, nie odzywam się nigdy niepytana i rzadko wypowiadam swoje zdanie na wiele tematów. Mam ciotkę antyszczepionkową (mam wrażenie, że każdy chociaż jedną ma w rodzinie) i też nie wchodzę w nią w dyskusje, po co mi to. Nie widzę sensu. Generalnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kvoka: Czy istnieją weganie, którzy jedzą kompozycje potraw, które nie są odpowiednikiem dań mięsnych? Typu wege burger, wege kotlet, wege parówka? Czy kultura wegańska wprowadziła jakieś nowe smaki? Bo co znam osoby wege, to odczuwam takie wrażenie, że jedzą oni te danie, nie dlatego że poznali nowe smaki i lubują się w tym, tylko lubią smak kotleta, ale to przecież zwierze więc hej, zjedzmy wege kotleta. I wszystko sprowadza się jedynie
@kvoka U mnie wyglądało to tak, że wegetarianizm mnie w pewnym momencie znudził i postanowiłem docisnąć dodając do tego gluten free. Jako że efekt przerósł moje oczekiwania, zostałem przy tym. Niestety wybór potraw zarówno bezglutenowych jak i wegetariańskich był tak ograniczony, że musiałem wybrać. Cóż, zjadam czasem coś z mięsa, ale raczej białe plus ryby i to też nie za często. Polecam ten styl życia.