Wpis z mikrobloga

@lawanty: do wszystkiego - przegladanie netu, spotify, ogarnianie swoim stron www, serwerow ssh, irca, filmy, wykop, email itp. Na codzien korzystam z thinkpada t430 na i5, ale jest ciezki i nieporeczny. 11e jest spoko gabarytowo :P
@kacperinjo: ostatnio mnie wlasnie zainteresowal temat linuxa na chromebookach, napisz więcej; jak instalowałeś, bateria trzyma tak samo, filmy na youtube jak działają(czy jest akceleracja sprzetowa dekodowania)
@kacperinjo: jak będziesz wiedział czy te 5h jest realne to daj znać, też właśnie szukam czegoś lekkiego do przeglądania netu, mam starego della ale baterię będę musiał mu wymienić i nie wiem czy warto, próbowałeś zainstalować jakieś inne dystrybucje? Kupowałeś na allegro? Brałeś pod uwagę wersję 13"? Dzięki za odpowiedzi
@bob_kelso: postaram sie pamietac. nie probowalem nic innego instalowac, ale sadze ze nie jest to problem. kupowalem na allegro za 189zl - jest jedna aukcja. Wyczailem, ze gosc ktory je sprzedaje jest mireczkiem. Polecam wziac od niego, bo naprawde trafila mi sie idealna sztuka, mam z dwie ryski na laptopie.

nie bralem pod uwage trzynastki, bo wlasnie szukalem cos malego, myslalem, ze ta 11 bedzie mniejsza, ale ogolnie jest idealna, wygodna
@kacperinjo: dzięki za odpowiedzi, narazie testuje vostro v130, 13" ale w miarę lekki, z wymianą bateri się wstrzymam narazie, przeszkadza mi brak winkeya no i ethernet by się przydał, ale jest to jakaś inna możliwość której prędzej nie brałem pod uwagę
ostatnio mnie wlasnie zainteresowal temat linuxa na chromebookach, napisz więcej; jak instalowałeś, bateria trzyma tak samo, filmy na youtube jak działają(czy jest akceleracja sprzetowa dekodowania)

od gattor1? to jest z N2940? da radę zainstalować czystego debiana z xfce?


@LazyInitializationException: @tmp1: @przepelnieniebuforu: @sentoxo: Ten lapek ma kilka wersji. Chromebookowy ma tylko 16GB flash i 4GB ramu (wersja OPa). Jest jeszcze wersja windowsa z wymiennym ramem i gniazdem sata na
@tmp1: pewnie sie da, tez mam xfce i dziala spoko ;p od gattor1 tylko on ma za 139zl i 189zl, pytalem go jaka jest roznica miedzy tymi laptopami i stwierdzil ze te po 189zl sa w duzo lepszym stanie - no i faktycznie trafila mi sie igielka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kacperinjo: O ile to x131e, to wersja z 1007u też całkiem fajnie śmiga. Ma dwa sloty na dyski - jeden z miniSATA i drugi w pełnym rozmiarze więc dodatkowo można sobie zrobić setup niewielki SSD + spory HDD na pierdoły
@Astuel: Mam jeden na sell ale chciałbym jakieś 300 zł bo mam wersję windowsową z wymiennymi komponentami.

A tak ogólnie patrzaj na allegro, one się aż tak często nie trafiają ale idzie wyrwać.