Wpis z mikrobloga

Jak ktoś nie umie into #medytacja, to polecam robić dżemy, działanie terapeutyczne i czas na przemyślenia na podobnym poziomie ʕʔ

Dzisiaj weszła czekośliwka, czyli:
-1.3kg śliwek,
-60-180g cukru (ja dałam 60, ale można więcej, w zależności od tego jak słodkie dżemy lubicie)
- 80-100g gorzkiej czekolady

Śliwki zblendować (ze skórką, tylko wypestkować), gotować przez pół godziny mieszając od czasu do czasu. Po tym czasie dodać czekoladę i gotować kolejne półtorej godziny. Po przelaniu do wyparzonych i suchych słoików można je zapasteryzować (130C w piekarniku na 35min), ale jest tak dobra że raczej szybciej ją zjecie, niż się zepsuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobra opcja na #prezent, śliwki kupiłam jeszcze wczoraj na targu po 6zł za kg, wiec jak ktoś chce się bawić, to teraz jest ostatni moment.

#gotowanie #gotujzwykopem #gzw #jedzenie #diy #przetwory
Pobierz S.....n - Jak ktoś nie umie into #medytacja, to polecam robić dżemy, działanie terape...
źródło: comment_Ticll3GhPlWcGd35GMD8zvLjSDItfjxc.jpg
  • 7
@Snuffkin: W medytacji chodzi bardziej o to, żeby specjalnie dużo nie przemyśliwać, być świadomym myśli, ale nie podążać za nimi.

Co do robienia dżemów, to może być bardzo dobre ćwiczenie uwaznosci, tzn skupieniu się tylko i wyłącznie na np ucierania lub gotowaniu kubzapachu, smaku, barwie, dźwiękach, które dochodzą do nas w danej chwili; bez nadawania im etykiet i bez wciagnia się w paplaninę umysłu, szczególnie tą niezwiązaną z procesem drzemowym. To
EDIT: za drugim razem gotować wystarczy pół, a nie półtorej godziny, chociaż można więcej i pewnie nic się nie stanie. Tradycyjne powidła śliwkowe robi się 3 dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Snuffkin: Spędzanie czasu w kuchni daje mi duże odprężenie :D, no może poza sprzątaniem po wszystkim. Jakaś konkretna odmiana śliwek czy wszystkie się nadadzą ?