Wpis z mikrobloga

Tiramisu (wł. tiramisù // tirami sù znaczy dosł. 'podnieś mnie', niedosłownie 'popraw mi humor, wyciągnij mnie z doła') – włoski deser złożony z warstwy biszkoptu nasączonej bardzo mocnym espresso, na którą nakłada się warstwę kremu z serka mascarpone, żółtek jaj kurzych i cukru, a całość posypuje się warstwą grubo zmielonych płatków gorzkiej czekolady lub kakao.

* Co region, to inny przepis. Czasem biszkopty macza się w winie marsala lub likierze amaretto, podaje deser z truskawkami itp.
* Tiramisu po raz pierwszy pojawiło się w latach 60. XX wieku.
* Ciasto jada się zazwyczaj z espresso.
* Bywa nazywane afrodyzjakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
* Do miana stolicy tiramisu od dawna już pretendują: Wenecja, skąd pochodzi słynny i niezastąpiony serek mascarpone, Treviso, Siena i Florencja. Każde z tych miast ma bowiem własny przepis na jego wykonanie i uważa go za najlepszy.
* Zgodnie z opiniami starych Włochów i ogólnie tradycjonalistów, nie powinno się używać białek ani żadnego alkoholu do nasączenia biszkoptów, zaś deser powinien być przygotowywany w okrągłej formie, ewentualnie w eleganckich kieliszeczkach/ pucharkach, dzięki którym widać wszystkie warstwy przysmaku.

#wloskinawykopie - mój tag do obserwowania ciekawostek na temat włoskiego i Włoch
#gotujzwykopem #jedzenie #wlochy #ciekawostki
N.....n - Tiramisu (wł. tiramisù // tirami sù znaczy dosł. 'podnieś mnie', niedosłown...

źródło: comment_YIiYgKheKbQGghB7nnG0fxrEz8oAVFBd.jpg

Pobierz
  • 15