Wpis z mikrobloga

#zgadywanka #rosja #pytanie #wiara #katolicyzm #religia
16. Czyja wiara jest prawdiwsza?
Zawsze fascynowało mnie, jak wiele uwagi ludność północno-słowiańska przykłada do wyznania religijnego.
Zwłaszcza polacy, który widzą w swoim katolicyzmie jakiś historyczny wybór, który na zawsze określa granice między zachodem a wschodem.
Jakbyś kiedykolwiek stracił chwyt religii, upuszciesz seibie w azjatyckie bagno.
W polskich serialach ksiądz katolicki zawsze obecny, w rosyjskich serialach liczyłbym te przypadki na palcach jednej ręki i zawsze u niego komiczna rola.
Tutaj nie wznosilibyśmy gigantycznych krzyży tam, gdzie papież kroczył.
Wydaje się mi, że w Niemczech nie ma przepaści cywilizacyjnej między katolickimi Bawarami a protestancką północą.
I nawet jeśli Prusy byłyby prawosławny, jestem pewien, że włączenie ich do Rzeszy nie byłoby problemem i w tym przypadku.
Tylko północni Słowianie używają religii, aby bardziej podkreślać swoje małe różnice.
Więc w ten odcinku musimy ustalić, czyja wiara jest prawdziwsza.
mobutu2 - #zgadywanka #rosja #pytanie #wiara #katolicyzm #religia
16. Czyja wiara je...

źródło: comment_jWQNLikMXk6EtLqRmtjRiscpgVCkOM91.jpg

Pobierz

Czyja wiara jest prawdiwsza?

  • nasza Katolicka! 56.5% (39)
  • nasza Prawosławna! 15.9% (11)
  • nasza Ukraińska! 27.5% (19)

Oddanych głosów: 69

  • 26
@mobutu2:

Wydaje się mi, że w Niemczech nie ma przepaści cywilizacyjnej między katolickimi Bawarami a protestancką północą.


Ale to nie znaczy, że się lubili. Bo skąd niby toczone przez nich długotrwałe wojny religijne? Skąd Kulturkampf Bismarcka wymierzony w Kościół Katolicki?
Dzięki komunizmowi protestanckiej północy ubyło znacznej ilości wiernych i już nie dominuje.
@Okcydent:

Ale to nie znaczy, że się lubili.

1. Argumentowałbym, że dla xix wiecznych niemieckich patriotów, pochodzi oni z Prusji, Bawarji, czyli Saksonji, religja nie była przeszkodą.

wojny religijne

2. Późna mitologia.
Czy kiedykolwiek widziałeś kozacki flagi xvii wieku.
Zakładam że prawosławnoj, protestantskiej i katolickej szlachty bylo liczby porównej.

ubyło znacznej ilości wiernych

3. Daj spokój! Czy to także Rosja powinna?
mobutu2 - @Okcydent: 
 Ale to nie znaczy, że się lubili.
1. Argumentowałbym, że dla ...

źródło: comment_t4p5RLdC626wJ5OcTK3ellyABbp7mFjh.jpg

Pobierz
@mobutu2:

1. Argumentowałbym, że dla xix wiecznych niemieckich patriotów, pochodzi oni z Prusji, Bawarji, czyli Saksonji, religja nie była przeszkodą.


XIX-wieczni niemieccy patrioci tacy jak Bismarck prowadzili Kulturkampf (wojnę o kulturę) wymierzoną jawnie w katolików i też Polaków.

Aha, dla Niemców było dużo przeszkód począwszy od wyznania, przez język (wielka różnorodność dialektów) a skończywszy na polityce. W końcu takie niemieckie państwa jak Austria i Szwajcaria (w części) pozostały poza Niemcami.
było dużo przeszkód począwszy od wyznania, przez język (wielka różnorodność dialektów)


@Okcydent: To jest dokładnie mój argument, że pomimo te trapaty,
niemcy mogą pomijać te przeszkody, kiedy pólnocny słowiane
będę podkreślać te.
@Okcydent: (o flagach)
Myślę, to oznacza że szlachta polska była nieco dużej tatarskiej, niż to przyjęto w oficjalnej historii.
A stereotyp o rosyjskiem azjatyckiem dziedzictwe już mniej prawdziwy. Raczej odwrotnie.
(o Austrii)
Po II ws nikt nie dał przegrywającą państwu zwiekszyć terenu.