Wpis z mikrobloga

Po zjedzeniu dużej ilości ryżu mam duże wzdęcia. Niby ryż jest najbardziej lekkostrawnym posiłkiem a u mnie widać, że nie jest trawiony w jelicie cienkim i fermentuje w jelitach. Mam na porcję 200g ryżu i już po kilku godzinach od tego posiłku mam duże gazy. I chyba nie ma to związku ogólnie z ryżem tylko z dużą ilością węgli które nie zostają strawione do końca. Po lekarzach to się bujam od lat i nic nie widzą na badaniach diagnostycznych. Poziomy enzymów również w porządku. Enzymy trawienne z apteki nie pomagają. #mikrokoksy
  • 7
@ethics: Mnie wzdyma ryz jak jest lepki. Paraboiled gotuje normalnie w wodzie, wychodzi sypki. Jak ugotuje zwykly i jest lepki to jakos za wolno sie przesuwa w kichach i wzdyma. Dobrze mi robi mieszaknie zrodel wegli, czyli jednego dnia ryz i kasza jaglana, ryz makaron itp
@bst: ostatnio miałem problemy i nie wiedziałem dlaczego. zacząłem jeść dokładniej i wolniej i się skończyło. strączki nie są dla mnie jakieś super w dużych ilościach, ale mogę jeść. mięso mi się przejadło i jem te ok. 200g dziennie na obiad tylko. aa i kefirki popijam codziennie i jakoś chyba lepiej, albo mi się wydaje.