Wpis z mikrobloga

wizerunku Guevary (w tym ostatnim punkcie mają wiele wspólnego z liderem Wiosny).


@Roger_Casement: I have yet to find a single credible source pointing to a case where Che executed "an innocent". Those persons executed by Guevara or on his orders were condemned for the usual crimes punishable by death at times of war or in its aftermath: desertion, treason or crimes such as rape, torture or murder. I should add that
  • Odpowiedz
@Walenciakowa:
Krótki życiorys rewolucjonisty komunistycznego Che

bliski krewny Alberto Benegas Lynch w książce „Mój kuzyn Che” opisywał, jak młody Guevara czerpał perwersyjną przyjemność ze znęcania się nad zwierzętami. Gdy w połowie lat 50. znalazł się w Meksyku – gdzie przygotowywał się wraz z innymi Kubańczykami do przeprowadzenia puczu w swoim kraju – w ramach „treningu” z lubością podrzynał gardła psom. Dokonywał również makabrycznych eksperymentów na ciężarnych kotach, które łapał na ulicach
  • Odpowiedz
@ArpeggiaVibration: To bzdury z prawackich stron. Bardzo malownicze zeby poruszyc tepych prawaczkow. Nikt nie neguje ze che zabijal. AK tez zabijalo i co? Jego biograf przez 5 lat nie znalazl dowodow na zbrodnie.

Che walczyl z rezimem kubanskim niejakiego Batisty. Ktory zamordowal 20 tys ludzi. 76 wyrokow smierci dla mordercow 20 tys ludzi to duzo?

Pidobnie prezydent Boliwii. #!$%@? prawicowy dyktator majacy na sumieniu masakry robotnikow i gornikow.

Zwykly poludniowoamerykanski dyktator
  • Odpowiedz
@Walenciakowa: jest roznica miedzy grupa ktora broni kraju przed najeźdcą, a osoba, ktora wznieca krwawe rewolucje, wspiera kolejne w afryce, opowiada sie za marxizmem, a do tego cytat "W trakcie kryzysu kubańskiego w wywiadzie dla brytyjskiej gazety „Daily Worker” zadeklarował, że byłby gotów sprowokować światowy konflikt nuklearny i żałował, że nie doszło do poświęcenia narodu kubańskiego jako ofiary w wojnie atomowej, stwierdzając zarazem, że gdyby rakiety były pod kontrolą Kuby, nie
  • Odpowiedz
tak samo jak swastyka jest symbolem szczęścia u słowian lub w kulturze hinduskiej i buddyjskiej a jednak nikt z tym nie łazi i się nie obnosi.


@ArpeggiaVibration: Dodatkowo to symbol wojska polskiego z II RP, więc kombatanci się jeszcze czasami z nią obnoszą.

Nawet ja amm swastykę w awatarze ku pamięci Legionów Polskich.
  • Odpowiedz
@void1984: wojska polskiego nie - z tego co wiem niektórych pułków jedynie które miały wpisany ten symbol w swoje insygnia. Na oficjalnych marszach/reprezentacjach nigdy nie zauważyłem go osobiście u kombatantów. Raczej używają krzyża celtyckiego w zmian z tego co widziałem. Tak czy siak żeby była to ta sama skala i jednoznaczność co w przypadku czerwonych flag z sierpem i młotem, musieliby użyć czarnej swastyki w białym kółku na czerwonym tle.
  • Odpowiedz