Wpis z mikrobloga

np.

a włączający się niebieski ma zgodnie ze znakami poziomymi ustąpić


@Deska_o0: niebieski wcale nie włącza się do ruchu, tylko cały czas jest jego uczestnikiem - proszę doczytaj, co oznacza włączanie się do ruchu

to jest zwykłe skrzyżowanie, na którym czerwony jeśli nie zajmie lewego pasa musi ustąpić pierwszeństwa niebieskiemu
  • Odpowiedz
@revoolution: nie jest możliwe żeby obydwaj mieli zielone, są dwie możliwości spotkania się tych samochodów
1- czerwony zjeżdża że skrzyżowania pod koniec świateł - niebieski musi ustąpić miejsca pojazdowi który chce zjechać ze skrzyżowania
2 czerwony ma światło zielone, niebieski strzałkę w prawo- również musi ustąpić
Jeżeli nie działają światła niebieski również musi ustąpić zgodnie ze znakiem pionowym, którego przypomnienie ma znakiem poziomym
Jeżeli to cię przerasta to przesiądź się na
  • Odpowiedz
@Deska_o0: że tacy ludzie jak ty mają prawo jazdy to mnie zastanawia ( ͡° ͜ʖ ͡°) lepiej udaj się na najbliższy posterunek i dopytaj kto ma tutaj pierwszeństwo, panowie z pewnością Ci wytłumaczą, bo mi się nawet nie chce piąty raz powtarzać tego co wyżej mirki napisali. Nawet sądy orzekały o prawie do pierwszeństwa "niebieskiego", proponuję się douczyć, a wystarczy prześledzić ten wpis. Tymczasem nie pisz więcej
  • Odpowiedz
@revoolution: to przeczytaj jeszcze raz odpowiedzi osób które znają to skrzyżowanie i sygnalizacje jaka tam obowiązuje, a nie pseudospecjalistow wiedzących wszystko po jednym zdjęciu ¯\(ツ)_/¯
Również mam nadzieję że nie spotkam cię na drodze jak i innych osób wymyślających swoje teorie na temat istniejących praw ¯\
(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@revoolution: to ta sama sytuacja dlaczego więc raz obowiązują zasady ogólne a raz światła ? Jak jedzie prosto to można powiedzieć, że skoro obowiązuje tylko sygnalizacja świetlna (oboje mają ten sam sygnał) a znaki pionowe nie to w takim wypadku niebieski jest z prawej strony czerwonego i ten powinien mu ustąpić!!

Dodam jeszcze takie coś:
https://www.google.com/maps/@50.879352,20.6368918,217m/data=!3m1!1e3

Na tym skrzyżowaniu jechałem sobie na egzaminie z al tysiąclecia w kierunku pocieszki i egzaminator
  • Odpowiedz
@kwaz1: w tej sytuacji obydwoje mają zielone ale również obydwoje mają znak A7 dotyczący ustapienia osobom jadącym na wprost - na wypadek gdyby nie działała sygnalizacja świetlna ...

od 1:48
revoolution - @kwaz1: w tej sytuacji obydwoje mają zielone ale również obydwoje mają ...
  • Odpowiedz
@xygzzzz: Niebieski nie włącza się do ruchu. Na skrzyżowaniu pierwszeństwa nie ustala się w zależności od tego kto pierwszy wjechał. Jeśli niebieski i czerwony mają na sygnalizatorze światło koloru zielonego, to pierwszeństwo ma niebieski, bo czerwony skręca w lewo.
  • Odpowiedz
@ten_pan_zbyniu: niektórym nie przetłumaczysz, nawet nie próbuj - oni jeżdżą tam codziennie więc wiedzą lepiej xD tak jak koleś @Deska_o0, tylko że kiedyś spowoduje wypadek, nie daj Boże ktoś ucierpi i będzie miał na sumieniu bo mógł się lepiej wyedukować
  • Odpowiedz
@revoolution: wymieniłem ci wszystkie możliwości spotkania się tam samochodów ty nie potrafisz zaprzeczyć niczemu co napisałem ale wiesz lepiej, bo widziałeś obrazek, jak traktować takiego szeryfa poważnie ¯\_(ツ)_/¯
@ten_pan_zbyniu oni nie mogą mieć obydwaj zielonego, idź sprawdź jak wygląda to skrzyżowanie, na górze wypisałem wszystkie możliwości spotkania się samochodów w tym miejscu
  • Odpowiedz
@revoolution: skrzyżowanie na filmie nie jest tym skrzyżowaniem (inna sygnalizacja), ale widocznie przerasta cię zrozumienie tego jak rozpisałem wszystkie możliwości spotkania się w tym miejscu na tym konkretnym skrzyżowaniu dwóch samochodów i jedyne co potrafisz to rzucać mięsem odnosząc się do innego skrzyżowania i swoich urojeń o nieomylności
Poziom kultury osobistej równy poziomowi znajomości przepisów ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Deska_o0: nie rozpisywałem się, bo każde twoje "spotkanie" zostało wcześniej obalone i wyjaśnione

Nie interesuje mnie czy to skrzyżowanie jest w Wąchocku czy #!$%@? Dolnym - chodzi o sytuację - zarówno gdy działa sygnalizacja i oboje mają zielone jak i w przypadku gdy nie ma sygnalizacji, a są znaki ustąp pierwszeństwa A7 (obydwoje mają taki znak przed wjazdem na skrzyżowanie) to czerwony ma obowiązek ustąpić przejazdu niebieskiemu, jak na normalnym skrzyżowaniu,
  • Odpowiedz
oboje mają zielone


@revoolution: taka sytuacja nie może mieć miejsca na tym skrzyżowaniu, umiesz czytać?

są dwie możliwości spotkania się tych samochodów przy działającej sygnalizacji w tym miejscu
1- czerwony zjeżdża że skrzyżowania pod koniec świateł - niebieski musi ustąpić miejsca pojazdowi który chce zjechać ze skrzyżowania
2 czerwony ma światło zielone, niebieski strzałkę w prawo- również musi ustąpić
  • Odpowiedz
@Deska_o0: CO w przypadku gdy sygnalizacja nie działa.
CO w przypadku gdy nie ma strzałki, bo na większości takich skrzyżowań tej strzałki po prostu nie ma

I już ci mówiłem, może na tym skrzyżowaniu nie mają obydwoje zielonego, ale na innych skrzyżowaniach tego typu mogą mieć, co ukazane jest na powyższym filmie - wjedziesz na takie gdy oboje mają zielone i nie ma strzałki w prawo i się zesrasz, po za
  • Odpowiedz