Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
MIrki od dłuższego czasu mam spory problem nie dający mi spokoju - jestem po liceum, kończę studia inżynierskie(ostatni semestr), kierunek mechatronika - czy warto iść na studia magisterskie zaocznie? Słyszałem tyle samo głosów, że nie warto, że lepiej iść do pracy i drugie tyle samo, że warto, że zawsze lepiej pracodawca patrzy, szansa ewentualnej podwyżki itd. Czuję też trochę, że wybrałem nieco zły kierunek(Gdybym mógł cofnąć czas nigdy nie wybrałbym tego kierunku, moje zainteresowania w ostatnich 2 latach dosyć mocno i stopniowo się zmieniły - skupiają się w okolicach infrastruktury drogowej,budownictwa, architektury) - z semestru na semestr przedmioty z mojej perspektywy były coraz mniej ciekawe i prowadzone tak, że szkoda gadać... Przedmiotów, które naprawdę mnie zainteresowały, zaciekawiły było zaledwie 3 czy 4 - grafika inż, cad itd. Z tymi przedmiotami mam też związaną pracę inżynierską i w sumie jest to jedyna rzecz na tych studiach która daje mi frajdę. Boję się też o przyszłą pracę, nie wiem na jakim stanowisku chciałbym pracować, nie mam żadnych kursów a prace jakie wcześniej wykonywałem są trochę rozbieżne z kierunkiem(instalacje elektryczne, serwis elektroniki, gastronomia) Czy warto przemęczyć te 1.5 roku dla tytułu mgr? może lepiej zrobić jakiś kurs? Już nie wiem co robić....
#studia #praca #inzynier #magister #studbaza #mechatronika

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: to to co @lukiboys napisał. Póki co magister jest wymagany do niektórych uprawnień budowlanych, tak to nawet boty z HRów nie patrzą już na to, jak będziesz miał napisane inżynier mechatronik, a magister mechatronik to dla nich to i tak wszystko jedno. Złap się roboty, zrobisz jak będzie trzeba (czyli pewnie nigdy). A zawsze to dwa lata doświadczenia zawodowego więcej.
@AnonimoweMirkoWyznania Ja wybrałem robotę po inżynierze airu i nie narzekam. Wolę złapać teraz doświadczenie niż później zaczynać od zera. Dwa, magister to tylko 1,5 roku. Zawsze możesz zrobić go najwyżej zaocznie jeśli będzie Ci go trzeba, ale z technicznym kierunkiem nie spotkałem się żeby ktoś wymagał mgr. Wybierz pracę, znajdź coś i korzystaj jeszcze z ulgi do 26 roku życia.